Ubezpieczenia na życie to szeroka grupa polis, których celem jest ochrona najbliższych osób dla ubezpieczonego przed niedostatkiem spowodowanym jego śmiercią. Na stronie www.ubezpieczeniaonline.pl można znaleźć szeroki wybór takich podstawowych ubezpieczeń na życie.
Typowe ubezpieczenie na życie
Zapewniają one wypłatę świadczenia w wysokości sumy gwarancyjnej, jeśli w okresie trwania umowy ubezpieczeniowej dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego, jakim jest śmierć klienta. Umowy ubezpieczenia na życie są odpłatne i zobowiązują ubezpieczonego do uiszczania składki w określonej wysokości. Zwykle im jest ona wyższa, tym na większe świadczenie będą mogły liczyć osoby uposażone po śmierci ubezpieczonego.
W przypadku osiągnięcia przez klienta określonego wieku np. 70 lat, bezterminowe ubezpieczenie na życie zmienia się w ubezpieczenie bezskładkowe. Oznacza to, że ochrona ubezpieczeniowa trwa nadal, ale klient nie musi już po przekroczeniu 70. roku życia opłacać regularnie składki. Warto sprawdzić oferty na takie ubezpieczenie na życie dla seniorów na www.ubezpieczeniaonline.pl
Polisa na życie i dożycie
Chcesz założyć się z firmą ubezpieczeniową, że dożyjesz 70 lat? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zawarł taki zakład za pośrednictwem umowy ubezpieczenia na życie i dożycie. Jest to szczególne ubezpieczenie, łączące w sobie funkcję ochronną i inwestycyjną. Nazywane są one produktami ochronno-oszczędnościowymi, ponieważ łączą terminowe ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie na dożycie.
Firma ubezpieczeniowa gwarantuje przy nich wypłatę środków na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej, jak i dożycia przez nią określonego wieku - stąd można mówić o swoistym zakładzie pomiędzy klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym.
Przez cały okres uiszczania składki na taką polisę ubezpieczyciel część z niej inwestuje lub odkłada na określony procent. Dlatego po osiągnięciu wieku zapisanego w umowie ubezpieczeniowej, ubezpieczony może mieć wypracowany pokaźny kapitał, który pozwoli mu żyć na godnym poziomie, pomimo uzyskiwania niskiej emerytury. To polisa kompleksowa, a ubezpieczony ma pewność, że prędzej czy później otrzyma wypłatę odszkodowania.
Ochrona polega na wypłacie sumy ubezpieczenia rodzinie osoby ubezpieczonej, natomiast walor oszczędnościowy pozwala na zgromadzenie kapitału na późniejsze lata życia, zwykle po przejściu na emeryturę. Jak widać, jest to polisa działająca kompleksowo, ubezpieczyciel prędzej czy później wypłaca odszkodowanie.
Dla kogo jaka forma ochrony?
Ubezpieczenie na życie i dożycie powinno być dostosowane do potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych klienta. Można zwykle wybrać w sposób elastyczny, jaka część składki będzie przeznaczona na ochronę życia, a jaka trafi na konto oszczędnościowe lub zostanie zainwestowana. Również w umowie powinno być zapisane, w jakim wariancie jest skonstruowane ubezpieczenie na życie i dożycie.
Umowa może być skonstruowana również tak, że ubezpieczony w razie swojej śmierci, jak i dożycia określonego wieku, ma zapewnioną wypłatę 100 proc. sumy ubezpieczenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby proporcja ta była inna. Uposażeni w umowie ubezpieczenia na życie i dożycie mogą otrzymać wypłatę odszkodowania z polisy w razie śmierci ubezpieczonego w wysokości 100 proc. sumy gwarancyjnej, a np. 200 proc. sumy ubezpieczony otrzyma w razie dożycia końca umowy.
Napisz komentarz
Komentarze