1. Półki, słupek czy szafka do łazienki? Zastanów się, czego potrzebujesz
Czy twoja łazienka pełni funkcję miejsca relaksu, czy może jest praktycznym centrum domowych porządków? Jest niewielka, wręcz kompaktowa czy ma duży metraż? Oto przykłady mebli, które mogą ci się przydać:
- Szafka łazienkowa pod umywalkę – idealna do przechowywania kosmetyków lub środków czystości.
- Szafka łazienkowa z blatem – świetna do wyeksponowania dekoracji lub ustawienia kosmetyków. Możesz skorzystać z koszy, aby ułatwić sobie organizację i zapewnić porządek.
- Regał łazienkowy – dobry do przechowywania ręczników czy kosmetyków. Dzięki otwartej konstrukcji idealnie ułożony stosik ręczników będzie pełnił funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną.
- Komoda łazienkowa – nadaje się do schowania zapasów kosmetyków czy innych akcesoriów, jak suszarka czy lokówka. Możesz uporządkować w niej również produkty do sprzątania i prania.
- Słupek łazienkowy – smukłe i wysokie, idealne nawet do małych łazienek.
- Półki oraz wiszące szafki do łazienki – pozwalają zaoszczędzić miejsce i zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania. Otwarte półki mogą służyć także jako sposób na wyeksponowanie dekoracyjnych detali.
Jeśli szukasz pięknych i praktycznych szafek oraz innych mebli łazienkowych, zajrzyj do sklepu internetowego Novodom. Znajdziesz tam propozycje rozwiązań, dzięki którym z łatwością urządzisz funkcjonalną łazienkę.
2. Dopasuj meble do układu wnętrza i dostępnej przestrzeni
Liczbę elementów i rodzaj mebli należy dopasować do metrażu łazienki. Zmierz pomieszczenie i przeanalizuj, jakie meble się w niej zmieszczą. Jeśli masz małą łazienkę, sięgnij po wiszące szafki łazienkowe: https://novodom.pl/k/szafki-lazienkowe – zagospodarujesz w ten sposób ściany i zaoszczędzisz miejsce na podłodze. W większych wnętrzach możesz postawić na meble wolnostojące, które pozwolą ci wygodnie zorganizować przestrzeń. Warto też rozważyć meble modułowe – dają one dużą elastyczność w aranżacji i pozwalają dopasować układ do indywidualnych potrzeb.
3. Wybierz styl, który będzie pasował do twojej wizji
Słupek, półki czy szafka stojąca pod umywalkę – ich wygląd ma ogromny wpływ na charakter całej łazienki. Przykładowo: nowoczesne szafki łazienkowe z blatem, wykończone na wysoki połysk, świetnie sprawdzają się w minimalistycznych aranżacjach. Jeśli jednak wolisz coś bardziej przytulnego, postaw na modele drewniane lub w drewnopodobnym wykończeniu – idealne dla stylu boho, eko i skandynawskiego. W klasycznych łazienkach z kolei elegancji dodadzą np. matowe fronty z ozdobnymi frezami.
Kolorystyka również ma znaczenie – jasne meble optycznie powiększają przestrzeń, a ciemniejsze dodają wyrazistości. Warto również zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak: uchwyty czy wykończenie frontów, które podkreślają aranżację.
4. Postaw na trwałe i odporne materiały
W pomieszczeniu, w którym panuje wilgoć i zmienne temperatury wybór odpowiednich materiałów jest kluczowy. Najczęściej wybierane opcje to:
- Płyta laminowana – laminat chroni przed wilgocią i ułatwia czyszczenie, dzięki czemu materiał ten jest trwały, odporny na zarysowania i odkształcenia oraz łatwy w pielęgnacji.
- Drewno – ciepłe i naturalne. Zabezpieczenie lakierem chroni je przed wilgocią, zapobiegając pęcznieniu i pękaniu.
- Stal nierdzewna lub aluminium – metale odporne na korozję, nie niszczeją pod wpływem wilgoci i są bardzo trwałe. Nadają wnętrzu nowoczesnego i industrialnego charakteru.
- Szkło hartowane – odporne na zarysowania i łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli jest transparentne, może optycznie powiększyć przestrzeń.
Przemyśl układ przestrzeni, zastanów się, jakie przedmioty będą przechowywane w łazience, i postaw na rozwiązania, które najlepiej spełnią twoje oczekiwania – zarówno te praktyczne, jak i estetyczne. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże ci podjąć właściwą decyzję.
Artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze