Profesjonalne wyposażenie siłowni to podstawa sukcesu w branży fitness
Odpowiedni dobór urządzeń do klubu fitness decyduje o jego funkcjonalności oraz atrakcyjności dla różnych grup użytkowników. Proces planowania wyposażenia siłowni powinien uwzględniać takie czynniki jak rodzaj klubu, przestrzeń, budżet oraz potrzeby potencjalnych klientów. Każdy z tych elementów wpływa na ostateczny wybór urządzeń i akcesoriów, dlatego warto podejść do tego zadania z dużą uwagą.
Czym się kierować, wybierając wyposażenie siłowni?
To, jaki sprzęt do siłowni będzie odpowiedni, zależy przede wszystkim od przyjętego modelu biznesowego. W klubach low-cost najlepiej skoncentrować się na podstawowym wyposażeniu, takim jak bieżnie, rowery stacjonarne i maszyny ze stosem. W klubie mid-market warto uzupełnić ofertę o wolne ciężary oraz zaawansowane maszyny do ćwiczeń typu plate loaded. Z kolei w butikowych klubach fitness najważniejsze będą urządzenia do siłowni dedykowane konkretnym dyscyplinom, np. do treningów funkcjonalnych lub crossfit.
Kompletując wyposażenie siłowni, warto również skupić się na potrzebach docelowej grupy klientów. Na przykład biznesmeni oczekują szybkich i efektywnych treningów, więc sprzęt do klubu fitness nastawionego na takich klientów powinien przede wszystkim obejmować urządzenia cardio i maszyny ze stosem. Z kolei jeśli obiekt jest definiowany jako miejsce przeznaczone dla strongmanów, należy w nim zadbać o sprzęt do siłowni, który zapewni szeroki wybór wolnych ciężarów, takich jak sztangi olimpijskie czy bumper plates.
Jak odpowiednio dobrać dodatkowy sprzęt do treningu?
Same maszyny do ćwiczeń to nie wszystko. Oprócz nich wyposażenie siłowni powinno obejmować dodatkowy sprzęt do treningu w postaci obciążeń. Optymalnie najlepiej, aby miały one postać zestawu o wadze około 157,5 kg na każde stanowisko. Sprzęt do treningu na ławeczkach wymaga jednego takiego kompletu obciążeń, podczas gdy maszyny takie jak leg press powinny mieć ich co najmniej dwa. W przypadku hantli najlepiej zainwestować w modele o wadze od 1 do nawet 60 kg.
Poza tym warto też zadbać o wyposażenie fitness w postaci gum czy kettlebells, których liczba i rodzaj powinna być dopasowana do planowanej wielkości grup treningowych na zajęciach grupowych.
Jak rozlokować maszyny do siłowni?
Układ siłowni powinien uwzględniać główną strefę treningową oraz dodatkowe obszary takie jak stretching, chill out czy strefa dla kobiet. Po jego zaplanowaniu można uzyskać informacje na temat ilości dostępnej powierzchni w poszczególnych strefach. To z kolei pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał klubu poprzez zastosowanie odpowiedniego sprzętu fitness.
W mniejszych siłowniach warto postawić na maszyny dwufunkcyjne, które przeznaczone są do trenowania dwóch różnych grup mięśniowych. Z kolei w większych klubach dobrym wyborem będą złożone maszyny wielofunkcyjne, takie jak Multifunctional Cable Cross, pozwalające na jednoczesny trening kilku osób.
Czy sprzęt do siłowni musi być markowy?
Przywiązanie do konkretnej marki maszyn na siłownię bywa istotne, ponieważ pozwala w spójny sposób wyposażyć klub fitness, ale nie powinno ograniczać wyboru. Wyposażenie crossfitowe od specjalistycznych producentów bywa bardziej wytrzymałe niż uniwersalne maszyny wielofunkcyjne. W takim przypadku warto więc odejść od jednolitości pod względem marki i postawić na lepsze rozwiązania.
Podczas podejmowania decyzji odnośnie producenta wyposażenia do siłowni warto również przeanalizować, jakiego sprzętu używa konkurencja. Takie podejście może pomóc w znalezieniu rozwiązań dających przewagę na rynku.
Profesjonalne wyposażenie siłowni nie musi być drogie
Wyposażenie siłowni w profesjonalne maszyny do ćwiczeń może być sporym kosztem. Można go jednak znacząco obniżyć, decydując się na regenerowany sprzęt do siłowni z Fitnessclub24.pl. Maszyny, które oferuje ten dystrybutor sprzętu fitness, pozwalają zaoszczędzić nawet do 70%, przy czym wciąż wyróżniają się wysoką jakością zapewnianą przez kilkuetapowe odnawianie przed sprzedażą. Do tego istnieje możliwość ich personalizacji pod względem kolorystyki. Dzięki temu można skompletować profesjonalne wyposażenie siłowni nawet przy stosunkowo niewielkim budżecie.
Aby skompletować profesjonalne wyposażenie siłowni, należy odpowiednio dopasować je do rodzaju klubu, potrzeb klientów oraz dostępnej przestrzeni i budżetu. Chcąc uniknąć przy tym błędów, warto zdecydować się na konsultację z ekspertami. Specjaliści mogą nie tylko pomóc w optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, ale również zaproponować najnowsze trendy w wyposażeniu oraz pomóc dopasować listę sprzętu do specyficznych wymagań klubu.
Artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze