WTOREK, 10 grudnia 2024
Imieniny obchodzą: Bogdał, Bogdan, Bogodał, Brajan, Daniel, Donat, Eulalia, Grzegorz, Hermogenes, Judyta, Julia, Loreta, Maria, Maur, Melchiades, Menas, Nikoleta, Polidor, Switun, Unierad i Unirad.
Dziś jest Dzień Bota
Bot to inaczej program wykonujący określone czynności w zastępstwie człowieka. Czasem ułatwia więc nam życie, ale to delikatny temat. Co bowiem, jeśli boty będą w stanie wyręczać nas przy każdej czynności, nie tylko w sieci?
Dziś jest Dzień Praw CzłowiekaTo święto, które obchodzimy corocznie 10 grudnia. Upamiętnia ono podpisanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. W tym dniu szczególnie uświadamia się znaczenie tego dokumentu, a także oddaje się hołd ludziom, którzy są orędownikami praw człowieka na całym świecie. Dążą oni do zapewnienia ochrony nie tylko własnych praw, ale i innych osób. Nierzadko są za to prześladowani, pozbawiani pracy czy niesłusznie więzieni.
Dziś jest Światowy Dzień FutboluZe wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą. W święto futbolu nie ma nawet co polemizować, tylko trzeba wyjść na orlika i pograć z chłopakami.
Kalendarz słoneczny:
- Wschód słońca: 7:21
- Zachód słońca: 15:35
- to 345 dzień roku, do końca pozostało 21 dni
Pogoda. Powiat gorlicki
Repertuar kin (10 grudnia):
Kino Kolory w Gorlicach:- godz. 12.45 | Elfy ratują święta
- godz. 14 – Wicked
- godz. 16.45, 18.30 – Vaiana 2
- godz. 15, 17.30 – Vaiana 2
- godz. 20 – Konklawe
- Wicked – 12, 15.30, 17.30, 19.30
- Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja – 12.05, 12.40, 16.30
- Kina i Yuk – 13.40
- Vaiana 2 – 9.30, 11, 15.10, 17.15, 18.15
- Gladiator 2 – 19
- Listy do M. Pożegnania i powroty – 9.55, 15.40, 20.30
- Paddington w Peru – 14.45, 18.30
- Trefliki ratują Święta – 13.20
- List do Świętego Mikołaja – 9, 10, 11, 13, 14.45,
- Mój przyjaciel pingwin – 11.30
- Niepewność. Zakochany Mickiewicz – 9
Gorlice. Wydarzenia
I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach zaprasza do biblioteki szkolnej na Maraton Pisania Listów Amnesty International.
Gorlice. Wystawy
W najbliższy poniedziałek, 9 grudnia o godz. 18 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach odbędzie się wernisaż nowej wystawy czasowej zatytułowanej „SIMP w Gorlicach. 1965-2024”. Ekspozycja została przygotowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Mechaników Polskich Oddział w Gorlicach.
W przyszłym roku przypadać będzie 60-lecie działalności Oddziału. Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć o jego historii i dorobku, a przede wszystkim o osobach, które go tworzyły i tych, które obecnie są w nim zrzeszone.
Obok dokumentów i dyplomów zaprezentowane zostaną odznaczenia i liczne, także archiwalne zdjęcia.
Wystawa dostępna będzie do 7 lutego 2025.
Szymbark. Wystawy
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach serdecznie zaprasza wystawę rzeźby „Echa ciszy: eksploracja nicości” w oficynie dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku.
Uczestnicy wystawy: Sylwia Biernacik, Zofia Kubicka, Urszula Święcicka, Małgorzata Majerczyk-Sieczka, Urszula Święcicka, Zuzanna Sierocińska, Ewa Zajler-Płatek, Stanisław Cukier, Filip Czaja, Jan Mitaś Kubicki, Maciej Majewski, Marek Paluch, Radosław Parol, Narcyz Piórecki, Karol Szostak, Marcin Bogusławski, Radosław Kostyra.
Nowy Sącz. Wydarzenia
Spotkanie z Bartłomiejem Celewiczem połączone z promocją książki-pamiętnika dra Edwarda Zielińskiego.
Autor pamiętnika, spisanego w latach 1914-1916, odnotowywał ważniejsze wydarzenia i swoje przeżycia z okresu powołania do wojskowej służby medycznej oraz związanej z tym pracy w szpitalach wojskowych i komisjach poborowych.
Napisz komentarz
Komentarze