Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep odzieżowy Roma, Gorlice, ul. Ogrodowa 25
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Kraków łączy samorządy. Spotkanie liderów Małopolski [FOTO]

Podziel się
Oceń

W środę (6 listopada) w Krakowie odbyło się istotne spotkanie, w trakcie którego liderzy samorządowi omawiali najważniejsze wyzwania i możliwości rozwoju regionu. Szczególną uwagę zwrócono na wykorzystanie funduszy europejskich oraz kluczowe inwestycje, takie jak modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej i obiektów użyteczności publicznej.
Uczestnicy spotkania roboczego Zarządu Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Krakowie
Inicjatywy i rozwój lokalny w Małopolsce

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego/Gmina Sękowa

 

W minioną środę, 6 listopada, w Krakowie odbyło się ważne spotkanie robocze Zarządu Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski, które zgromadziło kluczowych liderów samorządowych naszego regionu. 

Celem spotkania było omówienie najpilniejszych problemów i możliwości rozwoju, które obecnie stoją przed jednostkami samorządu terytorialnego w regionie, a także o możliwościach dofinansowania projektów ze środków programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Uczestnicy, podjęli dialog na temat kluczowych inwestycji i wyzwań infrastrukturalnych, w szczególności dotyczących gospodarki wodno-ściekowej i renowacji obiektów użyteczności publicznej takich jak np. place zabaw.

Podczas spotkania podkreślano znaczenie efektywnego pozyskiwania funduszy europejskich, które mogą znacznie przyspieszyć realizację tych kluczowych projektów. Wójt Gminy Sękowa Pani Małgorzata Małuch, zaznaczyła wagę wspólnego szukania rozwiązań, które najlepiej odpowiadają na rzeczywiste potrzeby mieszkańców.

Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń i umocnienia współpracy między różnymi jednostkami, co jest nieocenione w kontekście zwiększenia spójności i efektywności działań samorządowych.

To wydarzenie stanowiło kolejny krok w kierunku budowania przyszłości Małopolski jako regionu, który dynamicznie reaguje na zmieniające się realia i potrzeby swoich mieszkańców.

 

Źródło foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego/Gmina Sękowa

 

Źródło foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego/Gmina Sękowa

 

Źródło foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego/Gmina Sękowa

 

Źródło foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego/Gmina Sękowa

 

Źródło foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego/Gmina Sękowa

 

Źródło foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego/Gmina Sękowa

 

 

Źródło info: Gmina Sękowa
Źródło foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego/Gmina Sękowa

 


Napisz komentarz

Komentarze

Ad 08.11.2024 12:18
Pewno rafaf w wywalczył do łopaty raffalciu

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaPitaya Catering - dieta modułowa, dieta wegetariańska, dieta domowa
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
zdjęcie przedstawia mężczyzna który wita się z ludźmi Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska” [FOTO] W sobotnie przedpołudnie Moszczenica gościła Karola Nawrockiego – kandydata na urząd Prezydenta RP. Przed Dworkiem Młodzieży im. abpa Leona Wałęgi zgromadziło się wielu mieszkańców gminy, w tym liczne grono seniorów, młodzieży oraz członków lokalnego komitetu poparcia.Data dodania artykułu: 29.03.2025 12:01Liczba komentarzy artykułu: 20Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 19zdjęcie przedstawia mężczyznę pod krawatem w tle cmentarz widziany z drona Andrzej Duda przyjedzie do Gorlic na pogrzeb śp. Barbary Skrzypek Nieoczekiwane odejście Barbary Skrzypek wstrząsnęło nie tylko środowiskiem politycznym, ale i opinią publiczną. Przez ponad trzy dekady była zaufaną współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, a jej śmierć wywołała wiele emocji, również wśród najwyższych przedstawicieli państwa. Prezydent Andrzej Duda, który osobiście zaangażował się w wyjaśnienie sprawy, najprawdopodobniej osobiście pojawi się na pogrzebie.Data dodania artykułu: 18.03.2025 16:05Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia zniszczony pojazd wiszący na drzewach Wypadek na DW993 na granicy Gorlic i Dominikowic [AKTUALIZACJA] Dziś (23 marca) kilka minut po godz. 13 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993, na granicy Gorlic i Dominikowic. Samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł w drzewa. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 23.03.2025 13:55Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 6 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Celny obserwatorTreść komentarza: Oby nie skończyło się wycięciem i grabieżą starego drzewostanu....Data dodania komentarza: 2.04.2025, 14:42Źródło komentarza: Pałac w Zagórzanach będzie przekształcony w luksusowy hotel SPA [PRIMA APRILIS]Autor komentarza: ElaTreść komentarza: Cóż to za nowy kierunek studiów-inżynierskie?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 12:17Źródło komentarza: Paulina Kicilińska królową biegów w MałopolsceAutor komentarza: SwójTreść komentarza: Cały ten PUP powinien zostać zlikwidowany. Jak ktoś chce znaleźć pracę to znajdzie. Wystarczy 2 osoby do obsługi biura z ofertami pracy.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 09:26Źródło komentarza: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Gorlickim. Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy [FOTO]Autor komentarza: jaTreść komentarza: 60 % kobiet nie pracuje bo pobiera 800+/1600+/2400+....Praca w Gorlicach jest ale nikt za najniższa nie chce pracować a po drugie to młode pokolenie nie jest nauczone pracować (mieliśmy kilku w pracy i po prostu mają wyj..ne na pracę , byle postać) Gór-stal , Kużnia , Ocynkownia i jeszcze kilka firm to potwierdzi jest non stop rotacja ludzi bo nie dają rady , oni wola pojechać na sezonówke przywieść grosza na kilka miesięcy i znowu wyjechać , duże firmy tu nie powstaną bo nie ma dróg dojazdowych dla tirów ... w Dębicy na produkcji opon jest praca od zaraz za 7300brutto/m ktoś chętny z młodych popracować przez duże P , wątpię w toData dodania komentarza: 2.04.2025, 08:07Źródło komentarza: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Gorlickim. Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy [FOTO]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego