Krwiodawcy z PSP najlepsi

Drużyna HDK działająca przy komendzie PSP w Gorlicach zajęła pierwsze miejsce w XXVIII Spartakiadzie Honorowych Dawców Krwi PCK, która odbyła się w sobotę (24 czerwca) na stadionie w Bieczu.

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Konrad Burekowski, Daniel Halerz, Michał Karp, Damian Przyboś i Kamil Zamankiewicz. Mistrzem zawodów w klasyfikacji indywidualnej został Daniel Halerz, a brązowym medalistą Michał Karp.

W tegorocznej spartakiadzie krwiodawców wystartowało osiem zespołów z klubów HDK z Gorlickiego. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych (strzelanie z broni pneumatycznej, slalom piłkarski, rzutki, rzut piłką lekarską, hantle) oraz dwóch zespołowych (sztafeta 4x100m oraz bieg w nartach po trawie).

W klasyfikacji drużynowej za triumfującymi krwiodawcami z klubu PSP znaleźli się krwiodawcy z klubu HDK Fratres z Łużnej, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z OSP Kobylanka.

Liderem naszego zespołu był Daniel Halerz, który w indywidualnej rywalizacji zajmując pierwsze miejsce zdobył dla drużyny aż 41 punktów. W sobotnich zmaganiach sprawnościowych na drugim miejscu uplasował się Jacek Piecuch (HDK Łużna), który zdobył 34 punkty, natomiast miejsce trzecie zajął Michał Karp (również z PSP), który uzyskał 31 punktów – mówi młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Źródło: KP PSP w Gorlicach