Imprezę uświetnił znakomity łemkowski zespół ludowy Serencza, znany z oryginalnych aranżacji, które w nowatorski sposób interpretują dźwięki Beskidu Niskiego.
Muzyczna twórczość zespołu Serencza to wyjątkowa podróż przez łemkowską gwarę, która umożliwia widzom zgłębienie lokalnej kultury, tradycji i dziedzictwa regionu. Artyści, grający na licznych instrumentach, takich jak gitara, akordeon, kontrabas, mandolina, sopiłka, flet altowy, bęben oraz tamburyn, pokazali piękno regionalnej muzyki w zupełnie nowym świetle. Ich oryginalne aranżacje przemawiają do współczesnych słuchaczy, wspierając promocję kultury naszego regionu.
W trakcie potańcówki uczestnicy nie tylko tańczyli do rytmów muzyki, ale również mogli spróbować pysznych łemkowskich pierogów oraz tradycyjnego chleba na smalcu z kiszonym ogórkiem. Te wyjątkowe specjały, przygotowane specjalnie na tę okazję, były dostępne w ramach bezpłatnej degustacji, umożliwiając wszystkim zgromadzonym jeszcze głębsze zanurzenie się w bogactwo naszej kulinarnej tradycji.
Ta potańcówka to nie tylko muzyka i taniec, ale także okazja do spotkań, wymiany doświadczeń oraz wspólnego celebrowania wspólnej tożsamości.
Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach programu „Potańcówki wiejskie”.
Pierwsza edycja "Potańcówki pod Ferdlem" była więc nie tylko znakomitym doświadczeniem muzycznym, ale również istotnym krokiem w integracji lokalnej społeczności oraz pielęgnowaniu regionalnych tradycji.
Kolejna potańcówka, odbędzie się już 31 sierpnia w amfiteatrze w Wapiennem.
O wydarzeniu informowaliśmy w zakładce Imprezy:
Źródło info i foto: Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej
Napisz komentarz
Komentarze