Podhalanin świętuje awans do 4. ligi. Bieczanie zdobyli mistrzostwo rozgrywek [RETRANSMISJA]

Ostatnia kolejka 5. ligi małopolskiej grupy wschodniej skojarzyła drużyny lidera, Podhalanina Biecz i Tarnovii Tarnów. Przed tym spotkaniem gospodarze byli już pewni awansu do wyższej ligi, jedyną niewiadomą był tytuł mistrza rozgrywek, o który walczyli z Sokołem Słopnice.
mężczyźni w jednolitych koszulkach sportowych cieszący się z wygranego meczu i awansu do wyższej ligi
Podhalanin Biecz awansował do 4. ligi małopolskiej zdobywają tytuł mistrza rozgrywek grupy wschodniej

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 0:4 dla bieczan.

KS Podhalnanin Biecz - Tarnovia Tarnów 7:0 (4:0)

Bramki: Lubera 4', 50', 78', Wójcik 27', Garstka 39', Tiger 42', Nicolas 69'

Meczowi już od samego początku towarzyszyła uroczysta oprawa i podniosła atmosfera, w którą wpasowali się kibice, licznie gromadząc się na trybunach Stadionu Miejskiego w Bieczu.

Gospodarze mając komfort awansu do 4. ligi rozegrali doskonałe spotkanie, w którym dosłownie wychodziło im wszystko. Worek z golami rozwiązał się już w 4 minucie spotkania, gdy po raz pierwszy piłkę do siatki skierował Damian Lubera. Tarnowianie głównie skupili się na grze obronnej, która im niestety nie wychodziła. Gospodarze rozgrywali sobie piłkę, chodzącą jak po sznurku i wyprowadzali kolejne ciosy, a tablica wyników świeciła coraz większe cyfry. Jeszcze przed przerwą gole zdobywał Jacek Wójcik, Wiktor Garstka i Adrian Tiger.

Przyjezdni byli dziś tłem dla rozpędzonych i grających na luzie bieczan. Gracze Tarnovii bardzo rzadko gościli na połowie rywala, mimo że w drugiej połowie podopieczni Szymona Cetnarowskiego wyraźnie spuścili z tonu.

Gra gospodarzy mogła się podobać, a Damian Lubera po zmianie stron skompletował hat-tricka. KS Podhalanin Biecz rozbił na własnym boisku Tarnovię aż 7:0, czym definitywnie potwierdził prymat w grupie wschodniej 5. ligo małopolskiej.

Po ostatnim gwizdku sędziego wystrzeliły szampany a kibice razem z zawodnikami świętowali awans do 4. ligi.

KS Podhalanin Biecz w sezonie 2023/24 zajął pierwszej miejsce w rozgrywkach 5. ligi małopolskiej, zdobywając tytuł mistrza grupy wschodniej. W 30 spotkaniach zgromadził 66 punktów, wyprzedzając drugi Sokół Słopnice o 4 punkty. W tym sezonie bieczanie wygrali 20 spotkań, 6 zremisowali i przegrali tylko 4.

Gratulujemy klubowi KS Podhalanin Biecz na czele z prezesem Danielem Koziołem awansu do 4. ligi małopolskiej piłki nożnej.

Nasz portal był patronem medialnym klubu z Biecza, transmitowaliśmy dla Państwa 14 z 15 meczów tej drużyny rozgrywanych w Bieczu. Dziękujemy, że byliście z nami.