Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołoego Alleluja! życzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Banku Spółdzielczego w Gorlicach
Reklama Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Dziś obchodzimy Dzień Muzyki, co warto wiedzieć o świecie dźwięków?

Podziel się
Oceń

21 czerwca to nie tylko okazja do świętowania początku lata, ale także muzyki, która poprawia nastrój i łagodzi obyczaje.
Dzień Muzyki 21 czerwca
Dziś Dzień Muzyki, który warto szczególnie obchodzić.

Autor: halogorlice.info Ⓒ

 

Muzyka towarzyszy nam całe życie, a kto nie ma ulubionych piosenek, których pierwsze dźwięki przywołują zarówno dobre, jak i złe wspomnienia. Wielu sięga po słuchawki, aby przenieść się do świata dźwięków, który w ciągu kilku minut potrafi odmienić całkowicie humor. Z tego powodu warto szczególnie dziś docenić muzykę, bez której życie byłoby mniej kolorowe.

Skąd się wziął Dzień Muzyki? 

Wszystko zaczęło się od koncertów publicznych, które zaczęto dawać na francuskich ulicach i skwerach od 21 czerwca 1982 roku. W pierwszych latach Dzień Muzyki wiązał się z muzyką klasyczną, gdzie prezentowano „Symfonię Fantastyczną” Berlioza, a nawet koncertami wiolonczelowymi na pływako-nartach po Sekwanie!

Z biegiem lat Dzień Muzyki zaczęto obchodzić w blisko 50 krajach, a muzycy wychodzili na ulice w m.in. Nowym Jorku i Dakrze, a nawet na Mont-Blanc, czy platformach czołgów z grającymi perkusistami. Dopiero w 1997 roku podpisano „Kartę partnerów Europejskiego Święta Muzyki”, natomiast w 2001 roku transmitowano po raz pierwszy „na żywo” Dzień Muzyki w sieci. Dzisiaj nie brakuje licznych koncertów 21 czerwca na całym świecie, a nic tak nie jednoczy ludzi, jak muzyka!

W Polsce Dzień Muzyki jest szczególnie obchodzony w Warszawie, Toruniu oraz Szczecinie, a wtedy koncerty odbywają się nawet w pociągu na trasie Szczecin - Berlin! Do obchodów muzycznych może dołączyć każdy, a wystarczy nacisnąć przycisk „play”. 
 

Tak jeszcze niedawno muzykowaliśmy w Gorlicach
 

Źródło info: Kalbi
 

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaSerdeczne życzenia radości i siły płynącej z istoty Świąt Wielkanocnych, aby uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły przez cały nadchodzący czas. Niech te Święta będą pełne pokoju, nadziei oraz pomyślności w podejmowaniu działań. Wesołego Alleluja! życzą Przewodniczący Rady Gminy Gorlice, Mieczysław Skowron oraz Wójt Gminy Gorlice, Jan Przybylski
ReklamaZdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja! życzy Wójt Gminy Moszczenica
ReklamaPitaya Catering - dieta modułowa, dieta wegetariańska, dieta domowa
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 10°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego