Sukces gorlickiego policjanta w zawodach „Dzielnicowy Roku” [FOTO]

W czwartek (13 czerwca) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje XIV edycji ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.
Uczestnicy zawodów „Dzielnicowy Roku”
Etap wojewódzki zawodów „Dzielnicowy Roku”

Autor: KPP Gorlice

Drugie eliminacje XIV edycji ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” odbyły się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W zawodach wzięli udział kierownicy dzielnicowych oraz po dwóch najlepszych dzielnicowych z każdego powiatu małopolskiego, którzy awansowali po eliminacjach I etapu zawodów na poziomie KMP/KPP. Łącznie w zawodach wzięło udział 74 funkcjonariuszy.

13 czerwca odbył się test wiedzy dla kierowników dzielnicowych i policjantów dzielnicowych, składający się z 60 pytań. Dodatkowo dzielnicowi mieli okazję wziąć udział w konkurencji „symulacja – przyjęcie interesanta”.

W wyniku przeprowadzonych konkurencji wyłoniono najlepszego kierownika dzielnicowych, którym został asp. szt. Dariusz Jakubowski z KPP Oświęcim. Na drugim miejscu znalazł się asp. szt. Tomasz Muszyński z KPP Proszowice, a trzecie miejsce zdobył kom. Paweł Płonka z KPP Oświęcim.

W zawodach dzielnicowych w konkurencji „test wiedzy” oraz „symulacja – przyjęcie interesanta” pierwsze miejsce zdobył asp. Grzegorz Michaldo z KMP w Krakowie.

W klasyfikacji generalnej konkursu pierwsze miejsce zajął asp. Grzegorz Michaldo z KMP w Krakowie, drugie miejsce zajął st. sierż. Dariusz Wądolny z KMP Kraków, natomiast na trzecim miejscu uplasował się st. sierż. Arkadiusz Olchawski z KPP Gorlice.

Laureaci otrzymali puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Robert Michalik podziękował za udział w konkursie, zapraszając do uczestnictwa w zawodach za rok. Życzył również powodzenia wszystkim, którzy będą reprezentować małopolski garnizon na finałowych zawodach w Katowicach 22 października 2024 roku – najlepszemu kierownikowi dzielnicowemu oraz dwóm najlepszym dzielnicowym.

Źródło foto: Policja Małopolska

Źródło info i foto: Policja Małopolska