Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Dobre wieści z Podhala. Trzy ważne punkty wędrują na konto Glinika

Tak dobrego wyniku w Maniowych chyba nikt się nie spodziewał. Glinik w ramach 34. kolejki rozgrywek 4. ligi małopolskiej wybrał się wczoraj (12 czerwca) na mecz z Lubaniem.
piłkarze wychodzący na boisko przed meczem

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

W pierwszym spotkaniu na jesień lepsi byli zawodnicy z Podhala zwyciężając w Gorlicach 3:2.

Lubań Maniowy – Glinik Gorlice 0:4 (0:1)

0:1 Świechowski 15', 0:2 Fundakowski 88', 0:3 Rząca 90', 0:4 Śliwa 90'+4'

Lubań: Sikora – Chlipała, Zaika, Firek, Gruszkowski, Jandura (55 Kęska), Wajsak (87 Pątko), Misiura, Czajkowski (55 Żarnowski), Magdziarczyk (65 Pluta), Kasperczyk (75 Kolasa)

Glinik: Czochór – Rząca, Krzysztoń (88 Kuzio), Drąg, Gogola (88 Buś), Kozma (66 Olejnik), Kolbusz, Świechowski, Gazda, Szafran (66 Śliwa), Fundakowski (90+2 Piotrowski)

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gorliczan, którzy już w 15 minucie zdobyli gola. Podopieczni Łukasza Krzysztonia byli o krok przed swoimi przeciwnikami, grali rozważnie i mądrze, a przede wszystkim dokładnie. Gospodarzom nie udało się w pierwszych 45 minutach przejąć inicjatywy i poważnie zagrozić bramce Bartłomieja Czochóra.

Po zmianie stron Lubaniowi wiodło się już lepiej i zawodnicy z powiatu nowotarskiego zaczęli przeważać. Co z tego, gdy nie mogli zdobyć gola. Gdy wydawało się, że bramka wyrównująca wisi w powietrzu, gorliczanie przeprowadzili akcję ze skutecznym finałem Marka Fundakowskiego. To był cios dający przepustkę do nokautu dla gorliczan. Glinik przeprowadził jeszcze dwie akcje, które były „razami” nie do obrony i zasłużenie wygrał w Maniowych.

Te trzy cenne punkty pozwalają Glinikowi oddalić się od drużyn, które mają szansę go wyprzedzić, chodzi tu w tym przypadku o zajmującą 15. pozycję Kalwariankę, która już nie raz pokazała, że końcówka sezonu jest jej mocną stroną.

Ile drużyn spadnie do 5. ligi? W tym momencie nie wiadomo.

Już w tę sobotę (15 czerwca o godz. 17.30) Glinik rozegra ostatni mecz sezonu przed własną publicznością, przeciwnikiem będzie zajmujący 5. pozycję Beskid Andrychów.