Koniec dobrej passy z drużyną Jawiszowic

Dzisiaj (2 czerwca) na zakończenie 32. kolejki rozgrywek gorlicka jedenastka wybrała się do powiatu oświęcimskiego, by rozegrać kolejny mecz w 4. lidze małopolskiej.
drużyny piłki nożnej wychodzące na środek boiska przed meczem
Gorliczanie, jak do tej pory, dobrze radzili sobie z rywalem z Jawiszowic

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis 0:0.

O spotkaniu z listopada ubiegłego roku możecie poczytać poniżej.

LKS Jawiszowice – Glinik Gorlice 4:1 (2:0)

Bramki: Ceglarz 10', Karcz 42' Karcz 94', Dziadkowiec 96' - Szafran 77'

Gorliczanie, jak do tej pory, dobrze radzili sobie z rywalem z Jawiszowic. Kilka ich ostatnich potyczek z drużyną powiatu oświęcimskiego kończyło się ich zwycięstwami lub remisem. Tak było we wrześniu 2022 roku, gdy w Gorlicach zwyciężyli LKS 4:1, i w maju 2023, gdy na wyjeździe wygrali 2:0.

Niestety ta dobra passa została przełamana dziś. Gorliczanie ulegli rywalowi 4:1. Worek z golami, już w 10 minucie otworzył Eryk Ceglarz. Na podwyższenie kibice w Jawiszowicach czekali do 42 minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Karcz.

Gorliczanom udało się zdobyć bramkę kontaktową, gdy w 77 minucie spotkania piłkę do siatki wpakował Mateusz Szafran. Glinik rzucił się do odrabiania strat, jednak w ostatnich minutach spotkania nadział się na dwie akcje, które gospodarze zakończyli skutecznymi strzałami, pieczętując triumf w tym spotkaniu. Ponownie do siatki w doliczonym czasie gry trafił Kamil Karcz, a dwie minuty później Jakub Dziadkowiec.

Gorliczanie okupują 12. miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Watra Białka Tatrzańska. Niestety rywale zajmujący wyższe pozycje odskakują drużynom środka tabeli budując przewagę już 5 punktów. Dogonić ich będzie bardzo trudno, zwłaszcza że przed Glinikiem trudne wyzwanie, trzy mecze z drużynami szczytu tabeli, Orłem Ryczów, Lubaniem Maniowy i Beskidem Andrychów. Wierzymy, że gorliczanie odbudują morale i pokażą jeszcze w tym sezonie dobrą i skuteczną grę.

Grupa pościgowa złożona z drużyn Kalwarianki i Popradu zremisowała swoje mecze, solidarnie 2:2, zmniejszając dystans do Glinika i Watry do 2 punktów. Końcówka sezonu zapowiada się ciekawie.