Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Podhalanin znów odskoczył rywalom [RETRANSMISJA]

To już 26. kolejka 5. ligi piłki nożnej, gdzie w małopolskiej grupie wschodniej walczy Podhalanin Biecz. Podopieczni Szymona Cetnarowskiego podejmowali dziś Dunajca Zakliczyn.
zawodnicy w jednolitych koszulkach stoją w rzędzie na boisku
Podhalanin Biecz podejmował drużynę Dunajca Zakliczyn

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami jesienią górą byli bieczanie wygrywając na boisku rywala 4:2.

KS Podhalanin Biecz - Dunajec Zakliczyn 4:0 (1:0)

Bramki: Kozioł 22', Fryś (karny) 68', Kiełtyka 74', Wójcik 77'

Obie drużyny na początku spotkania badały się wzajemnie, na co mogą sobie pozwolić, a gra w ich wykonaniu była dość chaotyczna. Tę swoistą wymianę razów zza podwójnej gardy, przerwali bieczanie, wyprowadzając skuteczny zabójczy cios.

Piłkę na wysokości pola karnego w jego bocznym sektorze otrzymał Karol Kozioł, który strzałem po ziemi skierował ją do siatki. Od momentu strzelenia gola drużyna gospodarzy przejęła inicjatywę w tym spotkaniu i nabrała pewności siebie. Zawodnicy Podhalanina co chwilę stosowali pressing, doskakując do rywala i zabierając mu piłkę. Mimo osiągniętej przewagi gospodarzom nie udawało się zmontować skutecznej akcji ale gol wisiał w powietrzu.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, gospodarze atakowali, a przyjezdni skutecznie stawiali opór, grając wyłącznie z kontry. I tak drużyna z Zakliczyna trzymała się do 70 minuty spotkania.

Wtedy po faulu na Brazylijczyku Nico Gimenezie w polu karnym sędzia meczu wskazał na jedenastkę. Stuprocentową szansę na gola zamienił Konrad Fryś. I wtedy rozwiązał się worek z golami, a taktyka przyjezdnych totalnie się rozsypała. Bieczanie wyprowadzili dwie zabójcze kontry, a Krzysztof Kiełtyka i Igor Wójcik dopełnili tylko formalności wykorzystując indywidualne akcje.

Groźnie wyglądającego urazu doznał zawodnik gości Filip Rzepecki, który został trafiony piłką w głowę i przez długi czas nie podnosił się z murawy. Została mu udzielona pomoc medyczna i na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Bieczanie powrócili na dobrą ścieżkę zwycięstw, wygrywając wysoko trzy ostatnie spotkania i nie tracąc gola. W tym momencie mają 56 punktów i są samodzielnym liderem 5. ligi małopolskiej w grupie wschodniej. Przed nimi 4 ostatnie mecze w lidze. Czy uda im się awansować do wyższej klasy rozgrywek?

Tabela 5. ligi małopolskiej (gr. wschód)