Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Świętuj z nami 5 urodziny Galerii Gorlickiej
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach

Zaczyna się ostatni tydzień marca [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

Poniedziałek rozpoczyna ostatni tydzień marca i jednocześnie ostatni tydzień, podczas którego obowiązuje czas zimowy (CET). Od nocy z 30 na 31 marca aż do ostatniego weekendu października będzie obowiązywał już czas letni (CEST).
widok na góry nad nimi chmury obok grafika polski
Początek tygodnia nie przyniesie zmiany pogody

Autor: IMGW/halogorlice.info


Poniedziałek nie przyniesie zmian w pogodzie. W dalszym ciągu będzie napływała do nas chłodna masa powietrza o podwyższonej niestabilności, co zaowocuje powstawaniem chmur opadowych, które będą obecne w różnych częściach kraju.

Tak zwanej masowej konwekcji będzie sprzyjała nadal utrzymująca się spora pionowa różnica temperatury między dolną a środkową troposferą oraz oczywiście podwyższona zawartość wilgoci. Największa szansa na opad deszczu lub krupy śnieżnej będzie u nas po południu, choć poszczególne chmury mogą tworzyć się też we wcześniejszej fazie dnia.

Najlepiej rozbudowane chmury także będą mogły generować wyładowania, które pojawiły się w niedzielę na obszarze powiatu.
Sytuacja pod kątem masowej konwekcji ulegnie zmianie dopiero we wtorek, kiedy to pogoda będzie stabilniejsza, a dalszy rozwój wydarzeń powinien sprzyjać większej adwekcji ciepła, co zwiastuje ciepły świąteczny okres.

Temperatura maksymalna wzrośnie do około 8 stopni w północnej części powiatu, w południowej 6. Podczas nocy z niedzieli na poniedziałek miejscami może być przymrozek.

Zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, a wiatr w porywach będzie przeważnie umiarkowany z zachodu.

Grafika:
- widok z Grzywackiej Góry, jednego ze szczytów Beskidu Niskiego. Zdjęcie autorstwa mojego kolegi z pracy wykonane 24 marca.
Miłego dnia!

Weekend pod kątem pogody był dynamiczny. Wczoraj (24 marca) powstawały lokalne komórki opadowe, które miejscami generowały wyładowania. Z kolei wczoraj przez południową Polskę wędrował układ wielokomórkowy.

Swoje trzy grosze postanowiło dołożyć też Słońce.

Mieliśmy do czynienia z silną burzą geomagnetyczną. Mogły występować m.in. problemy z śledzeniem satelitów na orbicie Ziemi.

Silna burza umożliwiła też obserwacje zorzy polarnej w Polsce. Mogła być też widoczna w południowej części kraju.

Źródło grafiki IMGW - PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego

Może być zdjęciem przedstawiającym góra, zmierzch i horyzont
 Widok z Grzywackiej Góry, jednego ze szczytów Beskidu Niskiego, źródło: kolega Marka Sowy

 

Może być grafiką przedstawiającą kosmos i tekst „GW Centrum Modelowania Meteorologicznego Prognoza wystąpienia zorzy 2024-03-24 17:25 UTC 10 20 30 40 50 50 60 70 80 90 Prawdopodobieństwo wystÄpienia zorzy (ì) MODEL OVATION Start modelu 2024-03-24 17:00 UTC Obserwacje NOAA: 2024-03-24 16:57 UTC”
Żródło grafiki IMGW - PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaBudżet Obywatelski - GŁOSUJ 15 maja - 14 czerwca
AKTUALNOŚCI
ReklamaDzień Dziecka w Minizoo Zdynia - 2 czerwca 2024r.
Reklama
Reklama
Reklama