Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Świętuj z nami 5 urodziny Galerii Gorlickiej
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach

Kłusownicy w Rozdzielu? Sprawa trafiła na policję

Podziel się
Oceń

19 marca (wczoraj) w Rozdzielu (powiat gorlicki) doszło do niepokojącego znaleziska, które wzbudziło zainteresowanie organów ścigania.
panel świetlny na dachu radiowozu z napisem policja
Przypadkowy przechodzień, podczas spaceru po lesie, natknął się na szczątki dzikich zwierząt

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Tego dnia przypadkowy przechodzień, podczas spaceru po lesie, natknął się na szczątki dzikich zwierząt. To, co na pierwszy rzut oka mogło wyglądać na pozostałości po naturalnych procesach w ekosystemie, szybko okazało się być czymś znacznie bardziej niepokojącym.

Szczątki zwierząt wyglądały tak, jakby ktoś celowo porzucił resztki po łowie, zostawiając za sobą tylko to, co nie nadawało się do spożycia lub mogło bezpośrednio wskazywać na nielegalną działalność kłusowniczą. Wśród znalezionych szczątków znalazły się pozostałości saren, łani oraz jeleni – wszystkie pozyskane w okresie, kiedy polowania na te zwierzęta są zabronione zgodnie z kalendarzem łowieckim. Sarny i łanie są chronione do 15 stycznia, natomiast jelenie do 28 lutego, co czyni całą sytuację jeszcze bardziej niepokojącą.
 

Wczoraj (19 marca) w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie o ujawnieniu w lesie w Rozdzielu odpadów zwierzęcych - informuje Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. 

W jednym miejscu porzucona została łeb jelenia z porożem i skóra tego zwierzęcia, kolejna skóra z jelenia, skóra z dzika z głową zwierzęcia i skóra łani oraz skóra sarny z wnętrznościami zwierzęcia.


Po otrzymaniu zgłoszenia, policja niezwłocznie przystąpiła do działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego znaleziska. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostało przyjęte, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy lub sprawców tej nielegalnej działalności. Szczątki zwierząt, po dokładnych oględzinach przeprowadzonych przez policję, zostały oddane do utylizacji.

Sprawa ta rzuca światło na ciemną stronę kłusownictwa, problem, z którym borykają się nie tylko lokalne wspólnoty, ale i całe ekosystemy. Nielegalne polowania nie tylko destabilizują populacje dzikich zwierząt, ale również naruszają zasady etyczne i prawne, które mają na celu ochronę i zachowanie dzikiej fauny. Policja, wspierana przez lokalne społeczności i organizacje ochrony przyrody, kontynuuje swoje działania w nadziei na szybkie wykrycie i pociągnięcie do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za ten czyn.


Do podobnego zdarzenia doszło w końcem stycznia na ul. Korczaka w Gorlicach.
 

Źródło info: Gazeta Gorlicka/KPP w Gorlicach

Napisz komentarz
Komentarze
Osz.. 21.03.2024 06:21
Pierwsze bym zaczał szukac sprawców wśród myśliwych w miejscowym kole łowieckim RYS , a później zaczał sprawdzac tych nie zrzeszonych..

Myśliwi to mordercy 20.03.2024 17:51
Kłusownicy czyli myśliwi a oczywiście nikt nic nie wie , nikt nic nie słyszał

ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.
ReklamaBudżet Obywatelski - GŁOSUJ 15 maja - 14 czerwca
AKTUALNOŚCI
ReklamaDzień Dziecka w Minizoo Zdynia - 2 czerwca 2024r.
Reklama
Reklama
Reklama Agencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI”