Najlepiej rozbudowane z nich będą mogły generować wyładowania, choć szansa na to będzie nieduża. W dalszym ciągu będzie bardzo ciepło, żeby nie powiedzieć upalnie, biorąc pod uwagę obecny okres roku.
W rejonie powiatu gorlickiego popadać z konwekcji może głównie późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem. Opad miałby na ogół intensywny charakter.
Powstawaniu chmur w naszej części województwa będą sprzyjały takie czynniki jak rozpogodzenia, niewielki wzrost niestabilności, słabo zaznaczona linia zbieżności wiatru oraz oczywiście front.
Standardowo przypominam, że konwekcja i proces tworzenia się danych chmur cechuje spora lokalność, przez co może się okazać, że żadna chmura nie przejdzie przez nieduży obszar powiatu.
Powoli zbliżamy się do największej intensywności zjawisk konwekcyjnych, w związku z czym warto ponownie o tym przypomnieć. Na papierze sezon burzowy w Polsce trwa głównie od początku kwietnia do końca września, lecz burze w kraju mogą występować spokojnie przez cały rok. Czasem zimą mają też gwałtowny charakter.
Temperatura maksymalna osiągnie około 17 stopni w północnej części powiatu, w południowej 13-15 stopni. Najzimniej będzie przy granicy ze Słowacją.
Wiatr będzie umiarkowany lub dość silny z południa.
Grafika:
- spodziewany wzrost temperatury powietrza we środę o 15 CET
Miłego dnia!
Napisz komentarz
Komentarze