Wyróżnienia otrzymali Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski oraz Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch.
Wyróżnienia za dotychczasową współpracę w zakresie ochrony i ratowania dzikich zwierząt, na ręce władz gmin przekazali przedstawiciele Fundacji – Prezes Wojciech Wójcik oraz Agata Lisiewicz.
Na spotkaniu, podczas którego poruszone zostały także tematy związane z dalszymi, wspólnymi działaniami na rzecz ochrony zwierząt – zarówno tych dzikich jak i domowych – obecni byli także: Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Łukasz Bałajewicz, Zastępca Wójta Gminy Gorlice Magdalena Czech oraz Sekretarz Gminy Sękowa Michał Diduch.
Co miesiąc robimy zestawienie gmin przyjaznych dzikim zwierzętom i publikujemy je na naszych profilach społecznościowych – mówi Agata Lisiewicz z Dzikiego Projektu.
Chcemy docenić samorządy, które przyłączają się do leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt z ich terenu, ale także pokazać czasami tę drugą stronę. Sama nagroda jest podsumowaniem rocznych działań.
Wyróżniliśmy miasto Gorlice, gminę Gorlice, gminę Sękowa oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach jako instytucje, które nie odmawiały nam pomocy, z którymi mogliśmy współpracować na rzecz dzikich zwierząt.
Nagroda jest tak naprawdę symboliczna, ale dla nas jako bardzo ważna, bo w sumie pierwsza jaką przyznawaliśmy. Mamy nadzieję, że w 2024 będziemy mogli przyznać ich znacznie więcej.
Gminy i miasto doceniliśmy za chęć leczenia i rehabilitacji. Starostwo to wspólna inicjatywa organizacji Beskidzkiego Klimatyzatora. Pomoc przyrodzie to te wszystkie małe działania, nasze, ludzi, ale właśnie też jednostek samorządowych. Wspólna praca, jak ta przysłowiowa kropla, drąży skałę.
Źródło: własne/UM w Gorlicach
Źródło foto: Natalia Pacana-Roman/UM w Gorlicach
Napisz komentarz
Komentarze