Potrzebna jest krew z grupy B Rh- lub 0 Rh-, ale liczy się każda grupa, aby bank mógł uzupełnić braki.
Dr Piotr Sołtysiak to ceniony krakowski lekarz, który z pasją ratował życie innych.
W 2022 roku został wyróżniony nagrodą „Miłosiernego Samarytanina Roku”, czyli nagrodą dla osób, które na co dzień niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Jak cytuje portal Gość.pl, dr Piotr Sołtysiak w 2021 roku przyczynił się do uratowania życia choremu, któremu wielu innych lekarzy nie dawało już szans.
Wiele osób mających kontakt z dr Sołtysiakiem pisze o nim w samych superlatywach.
To złoty człowiek, na którego zawsze można liczyć – pisze osoba o inicjałach JP.
Zjawił się, gdy było bardzo źle, bo groziły mi sepsa i krwotok. Dr Sołtysiak zdecydował, że trzeba działać i w momencie, gdy szpitale przeżywały oblężenie z powodu epidemii, użył sobie tylko znanych sposobów, bym w trybie pilnym został przyjęty do jednego z nich – tylko tam lekarze zgodzili się podjąć ryzykownej operacji, bez której można było tylko czekać na koniec… Potem mnie nie zostawił, ale przyjeżdżał do domu, by mnie pielęgnować i – jak przystało na prawdziwego Samarytanina – uczyć tej pielęgnacji inne osoby. Robił to czasem kosztem swojego czasu wolnego, bo wiedział, że zadania, którego się podjął, nie może odpuścić, bo ceną jest życie człowieka. Był też do dyspozycji w różnych innych awaryjnych sytuacjach, których przez te miesiące nie brakowało”.
Dr. Sołtysiak to przykład dla każdego lekarza – pisze p. Marcin.
Zaczynając od tego, że Pan dr znał każdy szczegół z poprzedniej wizyty, wykazuje się cierpliwością do badanego dziecka, dokładnością w wykonywaniu badania, kończąc na wytłumaczeniu i dokładnym przedstawieniu planu działania dla rodzica.
Pan Doktor zrobił na nas bardzo dobre wrażenie – pisze pani Iza.
Zebrał wywiad, przeprowadził bez pośpiechu usg dziecku, tłumacząc nam na bieżąco swoje obserwacje. W gabinecie panuje luźna i przyjazna atmosfera, poza usg Pan Doktor doradził w kwestii żywienia syna. Jesteśmy bardzo zadowoleni, konkretną i jednocześnie przyjemna wizyta.
Teraz on potrzebuje naszej pomocy. Liczy się każda kropla.
Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (ul. Rzeźnicza 11, ul. Wielicka 265, os. Na Skarpie 66 a).
Źródło info i foto: Medycyna Praktyczna dla lekarzy/Znany lekarz
Napisz komentarz
Komentarze