Baza firm
Wiedza ma bardzo różne oblicza. Zazwyczaj definiuje się ją bardzo szeroko, na przykład jako zdolność do zaplanowania i wykonania określonego przedsięwzięcia. W realiach rynkowych wiedza może być też bardzo prosta, chociaż trudna do zdobycia czy też wykorzystania w praktyce. Bazy firm opierają się właśnie na drugim rodzaju wiedzy, czyli na danych, które po uporządkowaniu w odpowiednim schemacie stają się informacjami, a kiedy informacje zostaną ujęte w konkretnym kontekście, możemy mówić o realnej wiedzy. Spróbujmy przedstawić to jaśniej.
Gromadzenie informacji o firmach
Podstawowym zadaniem baz firm jest po prostu gromadzenie informacji o firmach. W naszej rzeczywistości istnieje masa katalogów państwowych i prywatnych, w których firmy muszą lub zwyczajnie chcą być ujęte. W ten sposób informacje o nich są dostępne i realizowany jest w ten sposób ich cel uzyskania większego zasięgu bądź jedynie spełnienia ustawowego wymogu.
Codzienna praca baz firm to przeglądanie wszystkich tego typu źródeł, łączenie ich w jedną całość, a następnie sprawdzanie jakości danych. W katalogu tworzonym przez podmiot zarządzający bazą firm znajdują się podstawowe informacje teleadresowe, informacje o wykonywanej działalności, skali działania i wiele innych dostępnych publicznie wiadomości.
Przetwarzanie danych
Sam dostęp do wiadomości jest szalenie ważny, ale dopiero odpowiednio przetworzona informacja staje się wiedzą. Dajmy na to, że nasz producent zabawek chciałby wiedzieć, gdzie może sprzedać swoje produkty. Zgłasza odpowiednie zapytanie do bazy firm i po uzyskaniu odpowiedzi jest uzbrojony we wszystkie potrzebne mu dane, czyli w tym wypadku w adresy i w kontakty do osób decyzyjnych wszystkich podmiotów nadających się do handlowania zabawkami na danym obszarze.
Możliwości baz danych są oczywiście znacznie większe i można wyszukiwać bardzo konkretne informacje o ściśle wyselekcjonowanych podmiotach. Największe znaczenie ma to zawsze w kwestii poszukiwania potencjalnych klientów lub poszukiwania potencjalnych partnerów biznesowych.
Ceny zapytań
Określenie kosztów zapytania jest bardzo trudne do momentu, kiedy nie pozna się jego konkretnych parametrów. Niektóre wyszukiwania będą kosztować kilkaset złotych i zostaną przygotowane w jeden dzień, a inne zajmą bardzo wiele czasu i będą drogie, ponieważ uwzględnić trzeba będzie równocześnie bardzo długi szereg bardziej lub mniej skomplikowanych kryteriów wyboru.
Sprawdź również: https://www.infobrokering.com.pl/
Napisz komentarz
Komentarze