Anna Nigborowicz rekomenduje młodszym czytelnikom bogato ilustrowaną publikację pt. Las i jego mieszkańcy, której autorem jest Friederun Reichenstetter. Jest to wyjątkowa książka, która zaprasza czytelników na spotkanie z otaczającą przyrodą.
Agnieszka Labut-Biel poleca książkę pt. Stówka: przeczytaj to jeszcze raz, autorstwa Anny Dziewit-Meller i Justyny Sobolewskiej. Autorki publikacji dokonały w niej subiektywnego wyboru książek, które kształtowały je na przestrzeni lat, oraz takich, do których chciały po latach wrócić.
Małgorzata Szymańska poleca książkę pt. Służące i służący: Literackie obrazy w polskiej prozie XIX i XX wieku, autorstwa Emanueli Tatarkiewicz. Publikacja zabiera czytelnika w fascynujący świat dawnych domostw i majątków ziemskich. Pokazuje obraz życia i codziennej pracy niań, pokojówek, panien aptecznych czy osób na posadzie kamerdynera, rządcy czy stajennego. Publikacja dopełniona została unikatowymi dziełami malarstwa polskiego.
Ewa Tempińska poleca książkę pt. Wodnik. Jest to najnowszy thriller, autorstwa Jędrzeja Pasierskiego, którego akcja rozgrywa się w niewielkiej miejscowości na Roztoczu.
Agnieszka Warchoł poleca książkę pt. Ludzie z mgły, autorstwa Izabeli Janiszewskiej. Jest to doskonała, mrożąca krew w żyłach lektura, idealna na nadchodzące jesienne wieczory.
Katarzyna Marchwica poleca thriller psychologiczny pt. Za granicą, autorstwa Wojciecha Chmielarza. Jest to niezwykła opowieść o tym, że nasze pragnienia mogą zniszczyć życie, a to, co wydaje się spełnieniem marzeń, szybko może okazać się przekleństwem.
Natalia Karasińska rekomenduje opracowanie pt. Historia botaniki farmaceutycznej. Autor, Jacek Drobnik w szczegółach przedstawia nigdy wcześniej nieopowiedzianą historię najstarszej gałęzi wiedzy o leku.
Źródło info: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela
Napisz komentarz
Komentarze