Tegoroczna akcja „Identify Me” ma na celu odkrycie tożsamości 22 kobiet, które zgodnie z przekazaną informacją, mogły zostać zmordowane na terenie Belgii, Niemczech i Holandii. Ich tożsamość do dziś pozostaje zagadką, tak jak okoliczności śmierci niektórych z nich.
Większość z kobiet, których tożsamość jest poszukiwana, straciła życie 10, 20, 30, a nawet 40 lat temu. To bardzo ważne poszukiwania, ponieważ jak wskazują służby, mimo szeroko zakrojonych działań, aż do dziś nie udało się określić, kim te osoby są, skąd pochodziły i dlaczego znalazły się na terenie krajów, w których ostatecznie straciły życie.
Dowody wskazują na to, że tajemnicze kobiety mogły pochodzić z innych krajów, niż te, w których zostały zamordowane.
Poza widocznymi na miniaturze zdjęciami INTERPOL w ramach operacji „Identify Me” po raz pierwszy udostępnił publicznie niektóre szczegóły dotyczące Czarnych Not. Są one wykorzystywane do poszukiwania informacji i danych wywiadowczych na temat niezidentyfikowanych ciał. Pomagają także w ustalaniu okoliczności śmierci osób.
Na stronie internetowej INTERPOLU poświęconej tek akcji znajdziecie niezwykle ciekawe materiały(linki poniżej). To opis poszczególnych znalezisk: zdjęcia przedmiotów znalezionych przy kolejnych kobietach w chwili odnalezienia ich ciał, szczegółowy opis informacji o dacie odkrycia, szczegóły opisujące wygląd ofiar zabójstw. Są też materiały filmowe opisujące poszczególne sprawy i opisy miejsc, w których odnalezione zostały szczątki tych kobiet.
Przekazujcie, udostępniajcie, a jeśli jesteście w stanie rozpoznać przedmioty bądź twarze opisanych osób, nie wahajcie się zgłosić tego faktu.
Poszukiwania w bazach DNA
Od pewnego czasu niezwykle użyteczną bazą danych, które wykorzystują także funkcjonariusze INTERPOLU i wielu służb stają się bazy DNA.
Od 2021 r. INTERPOL zapewnia śledczym nowe globalne narzędzie, bazę danych I-Familia, aby pomóc w identyfikacji nieznanych dział poprzez międzynarodowe dopasowanie pokrewieństwa DNA rodziny.
Dzięki temu narzędziu, w przypadku odkrycia prawdopodobnego powiązania członków rodziny z osobą, której tożsamość nie jest znana, policja krajowa po skontaktowaniu się może współpracować z INTERPOLem w celu dokonania międzynarodowego porównania DNA. W takim przypadku, by zgłosić podejrzenie, że tożsamość jednej z osób będącej przedmiotem operacji „Identify Me” jest powiązana z jakąś rodziną należy skorzystać z odpowiedniego formularza kontaktowego, znajdującego się na dole każdego podsumowania sprawy.
Jeśli pamiętasz znajomego, członka rodziny lub koleżankę, która nagle zniknęła, przyjrzyj się i skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat którejkolwiek z ofiar.
Oto lista spraw, których dotyczy akcja. Poniżej znajdziecie komplet informacji o poszczególnych sprawach, okolicznościach odnalezienia poszczególnych ciał i charakterystycznych przedmiotach, które być może doprowadzą do odkrycia tożsamości tych kobiet:
- The woman in the well
- The body in the bog
- The girl on the parking lot
- The woman with the flower tattoo
- The woman by the motorway
- Teteringen Girl
- The woman in the dam
- The burned body in the forest
- The woman in the canal
- The woman in the Scheldt
- The body in the carpet
- Woman at the border
- The woman in the Meuse
- The woman in men's clothing
- The woman with the bracelet
- The woman with the artificial nails
- The woman with the flower skirt
- The woman on the boat
- The woman in the park
- The woman in the Gaasp river
- The woman in the IJ river
- The woman in the suitcase
Źródło info: interpol.int
Napisz komentarz
Komentarze