Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje unijne dla firm
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołoego Alleluja! życzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Banku Spółdzielczego w Gorlicach
Reklama Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Uważajcie na te maile! Oszuści podszywają się pod ZUS

Podziel się
Oceń

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami, które rozsyłają oszuści, by wyłudzić nasze dane. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.
Uważajcie na te maile! Oszuści podszywają się pod ZUS

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Fałszywe maile wyglądają na wiarygodne, jednak są dużym niebezpieczeństwem – możesz stracić dane.

Na problem zwraca uwagę także serwis Niebezpiecznik.pl, który na swoim koncie na Twitterze napisał:

Uważajcie na e-maile o błędnym logowaniu do PUE/ ZUS! W załączniku oszuści zachęcają do otworzenia pliku .xll (zupełnie jak w przypadku wczorajszych ataków na NFZ).

 

O tym warto pamiętać:

Wiadomości o zmianie kanału odzyskania dostępu do profilu na PUE ZUS, z załączonym plikiem logowania, nie są wysyłane przez ZUS. Zakład NIGDY nie wysyła do nikogo takich plików logowania, nie prosi też o podanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji.

 

Fałszywe maile mogą wyświetlać się w domenie zus.pl, a także zawierać informację o loginie PUE (są to jednak przypadkowe liczby). Dlatego trzeba dokładnie czytać treść otrzymywanych maili i weryfikować wszelkie zawarte w nich informacje.

ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści – zwłaszcza z informacją o rzekomych zmianach dokonanych na PUE ZUS przez klienta, który nie podejmował jakichkolwiek działań.

 

W sytuacji, w której odbiorca wiadomości ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym [email protected].

 

Źródło info: ZUS, Anna Szaniawska – regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaSerdeczne życzenia radości i siły płynącej z istoty Świąt Wielkanocnych, aby uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły przez cały nadchodzący czas. Niech te Święta będą pełne pokoju, nadziei oraz pomyślności w podejmowaniu działań. Wesołego Alleluja! życzą Przewodniczący Rady Gminy Gorlice, Mieczysław Skowron oraz Wójt Gminy Gorlice, Jan Przybylski
ReklamaZdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja! życzy Wójt Gminy Moszczenica
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama