Chodzi o wyczekiwany od dawna remont „Gurbówki”, a właściwie całkowitą przebudowę tej trasy.
Informacja z otwarcia kopert przetargowych pojawiła się na naszym portalu pod koniec października ubiegłego roku w tekście >>>Ile będzie kosztowała „Gurbówka”, a ile droga „Kogutek-Boczna”?
W artykule informowaliśmy o propozycjach, które wykonawcy złożyli, zgłaszając swoją gotowość do wykonania zadania. Zadanie związane z przebudową infrastruktury drogowej w gminie wiejskiej Gorlice było podzielone na cztery części. Budowa odcinka drogi gminnej nr 270576K „Gurbówka” w Ropicy Polskiej została oznaczona jako część 1.
17 listopada 2022 roku oficjalnie opublikowano informację o wyborze oferty, którą gmina uznała za najkorzystniejszą. Najkorzystniejszą dla gminy ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „GODROM” Sp. z o.o. Opiewała ona na 3 609 133,10 zł. Jednocześnie firma oferowała 60-miesięczną gwarancję na wykonany przedmiot zamówienia [dane z oferty].
Jak podano w ogłoszeniu z zaproszeniem do składania ofert, w zakresie prac objętych inwestycją ma znaleźć się w szczególności:
- budowa drogi gminnej nr 270576K – o parametrach klasy D charakterystycznych dla drogi jednojezdniowej, dwukierunkowej na odcinku o długości 691,4m,
- wybudowanie przy trasie, na całym jej odcinku chodnika dla pieszych [w km 0+000 ÷ 0+393],
- wykonanie wymaganego oświetlenia ulicznego [na odcinku w km 0+399 ÷ 0+692],
- przebudowanie istniejącego na Gurbówce systemu odwodnienia; ma to zostać wykonane przez zlikwidowanie istniejącego, koryta cieku R-1 i wybudowanie nowego koryta (prace mają objąć rozbiórkę istniejących przepustów i stworzenie nowych, dodatkowo niezbędne będzie dokonanie przebudowy istniejących przy tej trasie rowów odwadniających i przepustów na rowach, konieczna będzie też budowa elementów kanalizacji deszczowej [studni wpadowych] wraz z odprowadzeniem wód projektowanymi wylotami
- budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji,
- rozebranie elementów zagospodarowania, które już istnieją w przestrzeni, a mogą kolidować z planowaną inwestycją,
- zabezpieczenie i przebudowanie sieci uzbrojenia terenu, które będą kolidować z planowaną inwestycją [tj. sieci teletechnicznej, wod.-kan. gazowej i elektroenergetycznej].
Określenie w szczególności oznacza, że prace będą tak naprawdę szerokie i nie sprowadzą się do wykonania wymienionych wyżej działań, ale obejmą zdecydowanie więcej drobnych i poważniejszych prac, które opisano w szczegółowych dokumentach zamówienia. Osoby podróżujące tą trasą mogą więc liczyć na to, że po zakończeniu prac droga będzie bezpieczna i bardzo wygodna.
Na realizację inwestycji Wykonawca będzie miał 13 miesięcy od chwili podpisania umowy.
Oznacza to, że na efekty tych prac będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do przyszłego roku.
Źródło info: Platforma Zakupowa gminy wiejskiej Gorlice
Napisz komentarz
Komentarze