Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

To był wieczór pełen emocji. Wielka gala w budynku „Sokoła”

Podziel się
Oceń

Wczoraj (9 stycznia) w budynku gorlickiego „Sokoła” odbyła się absolutnie wspaniała gala wręczenia nagród przyznawanych przez burmistrza miasta Gorlice. Nagrodzonych było bardzo wielu, a każdy z nich w pełni zasłużył na oklaski i wyróżnienie.
To był wieczór pełen emocji. Wielka gala w budynku „Sokoła”

Autor: halogorlice.info ©

 

Niekwestionowanymi gwiazdami tego wieczoru stali się młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej „Być może”, którzy specjalnie się na tę okoliczność przygotowali. Już od progu zwracali uwagę. Jako gwiazdy wieczoru postarali się o właściwe wejście. Mali aktorzy zajechali pod bramy „Sokoła” limuzyną. Wyglądali też niesamowicie: ich stroje były tajemniczą zapowiedzią kolejnego spektaklu „Miasteczko Bezmarzeń”. Jest on przygotowywany pod czujnym okiem Tomasza Tajaka i Aldony Strugały-Piórkowskiej. 

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli na noworocznej gali spotkali się samorządowcy, przedstawiciele gorlickich organizacji, stowarzyszeń i instytucji, a także przedsiębiorcy. Spotkanie w dawnej siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, było okazją do podsumowania Roku Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach. Zgromadzeni obejrzeli m.in. film z Dni Gorlic i Festiwalu Światła.

Gala była pełna uśmiechów, szczerych gratulacji i podziękowań. Już od progu witali się starzy znajomi i Ci, którzy po raz pierwszy zostali zaproszeni na tak niezwykłe spotkanie. Wszystkich witano jak dobrych znajomych. Nie było wątpliwości co do tego, że każda z nagrodzonych osób, w różny sposób, ale w pełni zasłużyła na wyróżnienie tego wieczoru. 

A gala była wyjątkowa pod względem liczby osób, które otrzymały nagrody i wyróżnienia burmistrza Gorlic. Czy padł rekord? Być może, ale najważniejszy jest przekaz i to, że wielu Gorliczan angażuje się w działania na rzecz lokalnych wspólnot, a także odnosi sukcesy poza granicami naszego miasta i powiatu, reprezentując  nasze miasto.

To, co ważne i warte podkreślenia to fakt, że talentów w Gorlickiem nie brakuje. Możemy być dumni, razem, wspólnie!

Całości wydarzenia dopełniła oprawa muzyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach. Na początku wystąpił kwintet saksofonowy w składzie: Nadia Dusza, Emilia Jędrzejowska, Karol Kiełbasa, Gabriela Kucharska, Adrian Górski, którego opiekunem jest Krzysztof Bagnicki. 

Po przywitaniu Burmistrza przybyli goście wysłuchali kolędy „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu duetu skrzypcowego – Pauliny Skrobot i Karola Barana, których przygotowała Marta Poradowska. 

Tego wieczoru na scenie zagrał także „Flex Band” – zespół prowadzony przez Rafała Pajora oraz Ewę Borcz, który wykonał: Let It Snow, Cyclone oraz składankę utworów Michael’a Jacksona.

Na scenie zaprezentowała się także utalentowana saksofonistka Nadia Dusza, akompaniowała jej Magdalena Zębala. 

 

Galę poprowadzili dyrektor Gorlickiego Domu Kultury Janusz Zięba wraz z Dominiką Tajak. Poniżej przedstawimy Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych. 

Podczas gali wręczono także nagrodę Dersława Karwacjana, którą otrzymał Zdzisław Tohl, były dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach w dowód uznania za swoją wieloletnią pracę na rzecz kultury i regionu.

 

Wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2022 odebrali:

Grupa Teatralna „Radość Tworzenia”
To grupa teatralna tworzona przez osoby z niepełnosprawnością, działająca w Gorlickim Centrum Kultury od 2014 roku. Jej głównym celem jest integracja osób z niepełnosprawnościami i polepszenie ich funkcjonowania w lokalnym środowisku oraz przełamywanie stereotypów – trzeba przyznać – robią to świetnie! Ich spektakle mają nie tylko niezwykłą wartość przekazu, bowiem Grupa Teatralna „Radość Tworzenia” z gorlickiego jest zjawiskiem artystycznym i społecznym w skali ogólnopolskiej.

Teatr Eksperymentalny „Ergo”
Teatr Eksperymentalny Gorlickiego Centrum Kultury „ERGO” powstał w 2011 roku. Od września 2021 roku opiekunem grupy jest Klaudia Jaśkowska – instruktorka tańca GCK. Grupa tworzy spektakle teatru ulicznego, widowiska fireshow, LED show, happeningi, a także spektakle sceniczne. Na swoim koncie mają wiele występów. W tym roku Teatr włączył się również w uświetnienie obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza.

Grupa teatralna „Być może”
Dziecięca Grupa Teatralna „Być może” powstała w marcu 2020 roku debiutując spektaklem „Śni mi się wszystko”, który otrzymał I miejsce w jubileuszowym 35. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Grupę tworzą dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, a jej opiekunem jest Tomasz Tajak. W roku minionym 2022, Dziecięca Grupa Teatralna „Być może” ze spektaklem „Kamienica” wywalczyła Nagrodę Specjalną w 37. edycji BAJDURKA! Zostali docenieni za wyobraźnię plastyczną, urzekającą historię i cudowne role aktorskie. Spektakl doceniła także publiczność – grupa zajęła drugie miejsce w internetowym głosowaniu o Nagrodę Publiczności tegorocznej edycji BAJDURKA, zdobywając 2357 głosów. Debiutujący aktorzy z Gorlic zostali zaproszeni także do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Podskoki i wykręty” w Krakowie.

Tomasz Tajak
Artysta plastyk, animator kultury, reżyser. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, instalacją sakralną. Jako Instruktor ds. plastyki i teatru w Gorlickim Centrum Kultury, prowadzi zajęcia teatralne i plastyczne. Uczestnicy pracowni plastycznej prowadzonej przez Tomasza Tajaka, biorą udział w licznych konkursach w kraju i za granicą, zdobywając wysokie miejsca, a także przechodzą pomyślnie egzaminy wstępne do szkół plastycznych i wyższych uczelni artystycznych. Tomasz z powodzeniem prowadzi także zajęcia teatralne, które są poza Gorlicami, jednym z najbardziej rozpoznawalnych zjawisk animacyjnych. Nadał działaniom grup teatralnych niezwykle indywidualny rys artystyczny, połączony z profesjonalizmem i dbaniem o najwyższą jakość w najdrobniejszych szczegółach – w warstwie kompozycyjnej, językowej, scenograficznej, muzycznej i wizualnej.

Nadia Dusza
To trzynastoletnia saksofonistka z Gorlic, uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach w klasie saksofonu mgr Krzysztofa Bagnickiego. Zajęła I miejsce na XIV Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku, II miejsce na XX Jubileuszowym Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie. W ciągu ostatniego roku wzięła udział w kilku wydarzeniach, prezentując swoje umiejętności pośród wielu utalentowanych młodych muzyków. W grudniu 2021 oraz grudniu 2022 wystąpiła kolejno podczas 3. i 4. edycji festiwalu Poznań SaxEvent. W trakcie Koncertu Lunchowego zaprezentowała się w gronie najlepszych adeptów saksofonu z całej Polski, uczących się w szkołach muzycznych I i II stopnia.

Michał Ziółkowski
Kompozytor, producent, instrumentalista i aranżer rodem z Miasta Światła, obecnie działający we Wrocławiu Gorliczanin. Muzyką pasjonuje się od 15. roku życia. Jego pierwsze samodzielne kompozycje powstawały już w liceum, gdzie po raz pierwszy dostrzeżono jego umiejętności. Po maturze wybrał studia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a każdą wolną chwilę spędzał przy fortepianie. Laureat dwóch nagród na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Karłowicza, który odbywał się w grudniu 2022 roku – otrzymał nagrodę I stopnia oraz nagrodę publiczności. Muzyka Michała Ziółkowskiego jest wykonywana na festiwalach i koncertach w kraju i za granicą.

Maciej Cisowski
Gorliczanin, który swoją pasję – geocaching, wykorzystał do promocji Gorlic. To z jego inicjatywy na terenie naszego miasta powstały cztery nowe skrytki do terenowej gry nawiązujące do tematyki naftowej historii Gorlic. Jego inicjatywa świetnie wpisała się w działania Roku Ignacego Łukasiewicza.

Anna Kurylak
Zastępczyni Komendanta Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Gorlicach. Podczas polsko-ukraińskich spotkań integracyjnych, wraz z harcerzami z gorlickiego Hufca była organizatorem gier i zabaw dla dzieci i młodzieży, które przybyły do Polski do naszego miasta w związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy. Współorganizatorka gry miejskiej „Zapal światło" poświęconej postaci Ignacego Łukasiewicza, w trakcie której młodzież, harcerze, a także całe rodziny mogły zgłębić historię życia tego wielkiego Polaka. Gra wpisała się w obchody Roku Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

Katarzyna Liana
Kustosz Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach. Aktywnie zaangażowana w organizację obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza oraz promocję miasta. W 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza – wystąpiła przed kamerą Dzień Dobry TVN, opowiadając o Gorlicach, przemyśle naftowym i innych ciekawostkach. Miasto Światła reprezentowała także na antenie „Pytania na śniadanie”. Jako ekspert wzięła udział w produkcji „Ślady Łukasiewicza”. Autorka artykułu „O Ropie nad Ropą”, w którym przedstawione zostały m.in. najciekawsze muzealia i dokumenty dotyczące życia i działalności Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach oraz początków przemysłu naftowego w naszej okolicy.

Krzysztof Gębarowski
Fotograf, który swoje inspiracje czerpie z różnorodności kulturowej, która jego zdaniem świadczy o wyjątkowości człowieka i powinna być przede wszystkim źródłem wzajemnej fascynacji. Zainteresowania etnografią i religioznawstwem decydują o kierunkach jego podróży, a świadomość własnych korzeni i przynależności do regionu, wpłynęły znacząco na rozwój jego działalności fotograficznej. Od wielu lat dokumentuje życie karpackich wsi, koncentrując się na zanikających profesjach, obrzędach religijnych, tradycji ludowej i życiu codziennym miejscowej ludności.

Anna Cetnarowicz
Z powodzeniem od 2014 roku wraz z Nowosądeckim Oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce organizuje w naszym mieście Krajową Wystawę Psów Rasowych, która jest świetną okazją do promocji naszego miasta. Wydarzenie to przyciąga setki miłośników czworonogów – zarówno wystawców jak i zwiedzających i na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń.

Sławomir Habel
Członek Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915", inicjator i założyciel Izby Pamięci Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915”, która gromadzi liczne pamiątki i eksponaty z okresu I i II wojny światowej – w dużym stopniu będące jego własnością. W 2022 roku Izba została powiększona o nową salę dedykowaną pierwszej wojnie światowej i Bitwie pod Gorlicami.

Kazimierz Dudek
Prezes Stowarzyszenia Przemysłu Naftowego „Magdalena”, pomysłodawca, założyciel i kustosz Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach. Aktywnie zaangażowany w organizację obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza oraz promocję Miasta Światła. W swoim obiekcie gościł ekipy telewizyjne programów „Pytanie na śniadanie” oraz „Dzień dobry TVN”. Jego gośćmi byli również kandydaci do tytułu Mister Supranational.
Kazimierz Dudek ma w swoich zbiorach ropę wydobytą z ostatniego odwiertu na Magdalenie, z terenu, gdzie dzisiaj jest skansen

Janusz Sepioł
Architekt i historyk sztuki. Urbanista, Architekt Wojewódzki, Marszałek Małopolski, senator RP VII i VIII kadencji, generalny projektant nagradzanych planów, laureat i juror wielu konkursów; wyróżniony medalem honorowym SARP i Nagrodą im. Regulskiego; współorganizator Biennale Architektury w Krakowie; założyciel Galerii Architektury GAGA; autor wielu tekstów i kilku książek o architekturze. W 2022 roku wydał „Książka do pisania” – wyjątkowej publikacji wypełnionej cytatami związanymi bezpośrednio z miastem, utworami, w których o Gorlicach wspomniano, a także pustymi kartami do zapisania własnych refleksji.


Andrzej Welc
Prezes Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami Powiatu Gorlickiego i Upiększania Miasta Gorlice z Okolicą, członek Stowarzyszenia „Klub Gorliczan", przedstawiciel Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Gorlicach. Z wielką troską i zaangażowaniem włącza się w renowację cmentarzy wojennych, pomników na cmentarzu parafialnym w Gorlicach oraz zabytków małej architektury, poprzez organizację kwest, pisaniu wniosków o środki finansowe, przygotowanie dokumentacji związanej z prowadzeniem prac remontowych.

Jan Gubała
Organizator akcji, inicjator działań mających na celu wsparcie uchodźców i mieszkańców Ukrainy. Wraz ze swoimi przyjaciółmi wielokrotnie dostarczał na teren Ukrainy dary, które były zbierane na różnych akcjach pomocowych, m.in. samochody, sprzęt i środki niezbędne do życia. Za jego sprawą najpotrzebniejsze artykuły trafiały do żołnierzy, jak i najbardziej potrzebujących cywilów.

Zbigniew Kotarba
Organizator zlotów pojazdów zabytkowych „Moto legendy PL” w 2016, 2017, 2018, 2019 i 2022, rajdów które połączyły m.in. Gorlice i Bardejów, Gorlice oraz Wadowice ,a także Gorlice i Starachowice. Do Gorlic zaprasza miłośników motoryzacji z całej Polski.
 

Nagrody Burmistrza Miasta Gorlice za osiągnięte wyniki w upowszechnianiu kultury fizycznej i sporcie w 2022 roku otrzymali:

Akademia Piłkarska Aserekteam 
W 2022 roku osiągała liczne sukcesy, m.in.: trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, pierwsze miejsce w turnieju Rava Cup rocznik 2013 i 2014, pierwsze miejsce w Turnieju Cutline Cup rocznik 2014, pierwsze miejsce w turnieju AF CUP rocznik 2012, pierwsze miejsce w turnieju See Chance rocznik 2014 czy pierwsze miejsce i awans do głównego turnieju Steel Cup rocznik 2014.

Anatol Krygowski
Brązowy medalista Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów w dwuboju olimpijskim w Orlando na Florydzie, zajął drugie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Radomsku oraz czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy Masters w Dwuboju Olimpijskim w Raszynie.

Maciej Serafin
Kierowca rajdowy, zdobywca tytułu Mistrza Europy FIA European Hill Climb Championship. Jest pierwszym Polakiem, który wziął udział we wszystkich 9 wyścigach i – co więcej – zdobył mistrzostwo w swojej kategorii.

Dawid Tajak
Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, członek kadry Polski, brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lido di Jesolo, a także zdobywca Mistrzostwa Polski Juniorów w Piotrkowie Trybunalskim.

Jerzy Knot
Zawodnik crossmintona. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Crossmintonie w Zagrzebiu, zdobywca trzeciego miejsca w ICO Crossminton Polish Open oraz Presov Open, a także pierwszego miejsca w Gorlickiej Lidze Seniorów.

Jakub Garbiec
W swojej kategorii zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Radomsku, na których poprawił swój rekord w rwaniu. Zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy Masters w Dwuboju Olimpijskim w Raszynie, na których poprawił rekord Polski w podrzucie, który wcześniej należał także do niego. Na Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów w dwuboju olimpijskim w Orlando na Florydzie, które odbyły się w grudniu 2022 roku zajął wysokie, szóste miejsce.

Daniel Szczygieł
Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Wywalczył trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Piotrkowie Trybunalskim.

Rafał Bugno
Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski MMA w Sochaczewie w kategorii wagowej do 70kg.

Aleksandra Szczepanek
Zawodniczka Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski MMA w Sochaczewie w kategorii wagowej do 66kg.

Jan Brach
Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki. W 2022 roku zajął pierwsze miejsce w Superpucharze Polski BJJ w Oławie, drugie miejsce w Grand Prix Polski BJJ w Mińsku Mazowieckim, trzecie miejsce w Pucharze Polski w Koninie oraz trzecie miejsce w Pucharze Polski Południowej BJJ w Bytomiu.

Sebastian Chłanda
Zawodnik Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice. W 2022 roku zajął: drugie miejsce w Horsky Beh Bardejov; drugie miejsce Perły Małopolski w Wapiennym; dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Polski Skyrunning w Zakopanem; drugie miejsce w Wadowickim Biegu Górskim oraz dwunaste miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu górskim na krótkim dystansie.

Marek Mróz
W 2022 roku minęło 35 lat pracy w klubie sportowym jako trener, następnie działacz, a obecnie Prezes MKS Radość Gorlice. Wychowawca dzieci i młodzieży w tenisie stołowym. Wychowankowie odnoszą znaczące sukcesy w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich w kategoriach młodzieżowych. Propagator tenisa stołowego na terenie miasta Gorlice oraz ziemi gorlickiej. Prowadzący drużyny ligowe mężczyzn w rozgrywkach IV ligi małopolskiej – grupa wschód.

Łukasz Brzeziański
Inicjator aktywności sportowej wśród osób z niepełnosprawnościami, trener Akademii Futbol Plus działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki”.

Grzegorz Bugno
Inicjator aktywności sportowej wśród osób z niepełnosprawnościami, trener i koordynator Akademii Futbol Plus działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki”.

Daria Kretowicz
Zawodniczka Gorlickiego Klubu Szachowego Kornuty. Zdobyła dziesiąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek do 12 lat w szachach błyskawicznych oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Małopolski Juniorek w szachach szybkich.

Zuzanna Honkowicz
Zawodniczka MKS Radość Gorlice w kategorii żak. W 2022 odnosiła sukcesy na skalę ogólnopolską wyróżniając się osiąganiem bardzo znaczących wyników, do których należy zaliczyć: Mistrzostwo Małopolski Skrzatów w Skawinie, drugie miejsce w Wojewódzkim turnieju tenisa stołowego PINGLA CUP w kategorii skrzatów dla dzieci urodzonych w 2013 roku i młodszych, drugie miejsce w wojewódzkim turnieju młodziczek. Ponadto uczestniczy w rozgrywkach ligowych ligi okręgowej oraz w szkoleniu kadry województwa małopolskiego.

Zofia Halibożek
Zawodniczka Gorlickiego Klubu Szachowego Kornuty. Brała udział w Finałach Mistrzostw Polski Juniorek do lat 10 w szachach klasycznych oraz uzyskała awans do przyszłorocznych Finałów Mistrzostw Polski Juniorek.

Arkadiusz Gubała
Zawodnik Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice. Zwycięzca Biegu Tropem Wilczym, Ultramaratonu Magurskiego 52km, Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu, V Biegu pamięci Emila Wzorka. Zajął także trzecie miejsce w Grand Chotowa Triathlon.

Tomasz Pyznar
Zawodnik Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice. Zwycięzca Brampham Park Races oraz Szlaki Górskie Voritsi – Kreta. Zajął także drugie miejsce w Yorkshire Trail Runs.

Wojciech Gorzkowicz
Prezes Gorlickiego Klubu Cyklistów. Organizator corocznego Kryterium Kolarskiego w Gorlicach oraz jego uczestnik. Cykliczny udział w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie, a od 2021 r. Tour de Pologne w Arłamowie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Ponadto bierze udział w licznych zawodach biegowych na terenie Polski na dystansie minimum 10 km.

Jakub Zimowski
Członek Gorlickiego Klubu Cyklistów. Zawodnik startuje w większości wyścigów MTB. Były to m.in. starty w cyklicznych imprezach sportowych organizowanych w naszym kraju. Osiąga bardzo dobre wyniki reprezentując Gorlicki Klub Cyklistów, promując nasz region i Miasto Gorlice.

Adrian Oleśniewicz
Członek Gorlickiego Klubu Cyklistów. Zawodnik regularnie pojawia się w okolicach podium większości wyścigów MTB, w których startuje. Były to m.in. starty w wydarzeniach rangi mistrzostw Polski i mistrzostw województwa. W wyścigach szosowych melduje się na wysokich lokatach i jest widoczny w grupie podczas pracy na rzecz peletonu. Aktywny w górach na pieszych szlakach o każdej trudności. Dodatkową promocję regionu prowadzi na swoich kanałach social media, gdzie przedstawia uroki m.in. ziemi gorlickiej.

Tomasz Mordarski
Prezes w Gorlickim Klubie Sportów Walki, trener od płaszczyzny stójkowej. Doprowadził do znaczących sukcesów sportowych zawodników: Dawida Tajaka, Daniela Szczygła, Rafała Bugno, Aleksandrę Szczepanek oraz wielu juniorów i kadetów.

Robert Mikruta
Trener sekcji MMA Mieszane Sztuki Walki w Gorlickim Klubie Sportów Walki. Doprowadził do znaczących sukcesów sportowych zawodników Rafała Bugno i Aleksandrę Szczepanek.

Marcin Grzeszczuk
Trener sekcji BJJ w Gorlickim Klubie Sportów Walki. Poprowadził do licznych sukcesów sportowych zawodnika Jana Bracha w kategorii Weteran.

Kacper Honkowicz
Zawodnik MKS Radość Gorlice w kategorii kadet. Czołowy zawodnik klubu osiągający bardzo znaczące wyniki, do których należy zaliczyć: zwycięstwo w I Wojewódzkim Turnieju klasyfikacyjnym kadetów czy udział w I Grand Prix Polski kadetów w Krakowie. Ponadto jest zawodnikiem IV ligowym wnoszącym znaczny wkład w zdobycz punktową drużyny. Uczestniczy w szkoleniu kadry województwa małopolskiego.

Mikołaj Pyrcioch
Jako pierwszy pływak wystąpił w barwach klubu pływackiego z Gorlic na zawodach rangi ogólnopolskiej: dwukrotnie w Grand Prix Pucharu Polski oraz na Letnich i Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich. Dodatkowo do września 2022 aktywnie reprezentował Gorlice na imprezach rangi lokalnej, okręgowej i ogólnopolskiej, a dzięki ciężkiemu, codziennemu treningowi coraz bardziej zbliża się wynikami do czołówki w swojej kategorii wiekowej.

Weronika Mituś
Jako pierwsza pływaczka wystąpiła w barwach klubu pływackiego z Gorlic na zawodach rangi ogólnopolskiej: dwukrotnie w Grand Prix Pucharu Polski oraz na Letnich i Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich. Dodatkowo jest aktywną pływaczką stale reprezentującą Gorlice na imprezach rangi lokalnej, okręgowej i ogólnopolskiej, a dzięki ciężkiemu treningowi zbliża się wynikami do czołówki w swojej kategorii wiekowej.
 

Wiesława Brudniak
Pięciokrotna zdobywczyni Korony Gór Polski. Koordynatorka oraz autorka projektu „Górskie Tuptusie”. Jednym z celów projektu było pokazanie dzieciom, jak można spędzić wolny czas inaczej niż zwykle – zachwycić się przyrodą, pięknymi widokami jak również sprawdzić siebie, i swoje możliwości na szlaku.
 

Podziękowanie za pracę dostanie także Konstanty Mrozek – trener, instruktor oraz wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Radość” Gorlice. Wieloletni wychowawca dzieci i młodzieży w dyscyplinie tenisa stołowego. Propagator i animator aktywności fizycznej. W trakcie swojej pracy odnosił wraz ze swoimi zawodnikami znaczące sukcesy sportowe promując miasto Gorlice na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

Źródło info: UM w Gorlicach, własne

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaRozpocznij naukę w szkole Żak - szkoły policealne, kursy i szkolenia, licea dla dorosłych - Jasło, ul. Floriańska 17 - tel. 13 446 23 13
ReklamaBudżet Obywatelski MAŁOPOLSKA - złóż wniosek - 1-31 października 2024
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września 2024 - 6 października 2024 | Koncert Dżem, spektakl Usuń ze znajomych
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12