W sobotę (12 listopada) Na stronie Szlachetnej Paczki oficjalnie otwarto Bazę Rodzin Szlachetnej Paczki. Pojawiły się historie rodzin zakwalifikowanych tegorocznej edycji wsparcia. Od tej chwili, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, którą chce wesprzeć.
Pomoc dopasowaną do potrzeb jednej rodziny, można przygotować wspólnie ze współpracownikami, znajomymi lub własną rodziną. W zespole łatwiej skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy mają w życiu gorzej. To przedświąteczna tradycja wielu Polaków.
Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby chore, z niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku, pandemii lub wojny.
Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby, a następnie sporządzają szczegółowe opisy rodzin, które trafiają do naszej internetowej bazy. Trudy codzienności dotykają każdego z nas, ale są też tacy, którzy nie mogą liczyć na zaspokojenie nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Warto im pomagać wspólnie ze Szlachetną Paczką – opowiada Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.
Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych dziewięć rodzin z naszego powiatu, siedem rodzin ma już swoich Darczyńców. Pozostały dwie rodziny oczekujące na pomoc.
Lista rodzin może jeszcze ulec zmianie. Finalną liczbę rodzin, którym pomoże tegoroczna Szlachetna Paczka w powiecie gorlickim poznamy w drugim tygodniu grudnia.
Pani Katarzyna z Rodziną, Gorlice
Pani Katarzyna ma 58 lat i mieszka z córką Sarą w starym domu po rodzicach, którymi opiekowała się przez lata. Rodzice cierpieli na choroby przewlekłe. Niedawno pani Katarzyna straciła w jednym roku ukochanego tatę, a kilka miesięcy później mamę. Patrząc na śmierć najbliższych wraz z córką musiała stawić czoła nowej rzeczywistości, bez finansowego wsparcia rodziców, którzy posiadali emerytury, rzeczywistości pełnej lęków i stanów depresyjnych, żalu po stracie najukochańszych rodziców.
Trzy kluczowe potrzeby: kocioł grzewczy klasy 5 14kW, odzież i obuwie, środki czystości
Link do pełnego opisu rodziny znajdziecie TUTAJ
Pani Maria z Rodziną, Gorlice
Po trudnych przeżyciach z wcześniejszego okresu pani Maria przeprowadziła się z dziećmi do innej miejscowości i tu zaczęła nowe życie. Tak licznej rodzinie łatwo nie było, ale żyli skromnie i jakoś sobie radzili.
Trzy kluczowe potrzeby: żywność trwała, środki czystości, laptop
Link do pełnego opisu rodziny znajdziecie TUTAJ
AKTUALIZACJA (Szlachetna Paczka, 14 listopada godz. 9.12)
Pani Maria z Rodziną
Pani Maria i pan Marek mają w sumie czwórkę dzieci. Obecnie zajmują się dwójką najmłodszych. Rodzina żyła skromnie, ale starczało na zapewnienie podstawowych potrzeb. Trudności zaczęły pojawiać się po urodzeniu córki z niepełnosprawnością, która ma zwyrodnienia kręgosłupa - wizyty u specjalistów, leczenie i rehabilitacja zaczęły generować dodatkowe wydatki.
Trzy kluczowe potrzeby: Meble kuchenne - szafka z zabudową pod zlewozmywak (szer. 80 cm) oraz 2 szafki wiszące, żywność trwała, Kurtki zimowe
Link do pełnego opisu rodziny znajdziecie TUTAJ
AKTUALIZACJA (Szlachetna Paczka, 14 listopada godz. 21.36)
Aktualnie wszystkie godziny z powiatu gorlickiego mają już swoich Darczyńców. Pamiętajcie jednak, że lista rodzin będzie jeszcze aktualizowana. Ostateczną liczbę rodzin, którym pomoże tegoroczna Szlachetna Paczka w naszym powiecie poznamy w grudniu.

Źródło info: Szlachetna Paczka
Napisz komentarz
Komentarze