Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Niezawodny hosting – jaką usługę wybrać?

Podziel się
Oceń

Hosting to usługa, którą oferują właścicielom stron www operatorzy internetowi. Pozwala na przechowywanie plików witryny na serwerach należących do operatorów, a także na wybór sposobu zarządzania własnymi zasobami. W zależności od rodzaju hostingu, użytkownik może administrować dostępną przestrzenią samodzielnie, lub pozostawić to zadanie w gestii operatora. Jeśli chcesz wiedzieć, z jakich usług hostingowych dostępnych na rynku możesz skorzystać i co zapewni ci każda z nich, przeczytaj poniższy tekst.
Niezawodny hosting – jaką usługę wybrać?

Autor: materiał partnera

Hosting nieodpłatny

Darmowy hosting może wydawać się kuszącą propozycją, ponieważ oczywiście pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jednak warto wiedzieć, że jest to zawsze usługa oferująca niewielką pojemność, niskie limity transferu oraz konieczność umieszczenia reklamy firmy hostingowej na własnej stronie. Dlatego takie rozwiązanie w praktyce nadaje się jedynie do tymczasowego wykorzystania, np.:

  •  w charakterze testu nowo budowanej przez ciebie strony internetowej;
  • przejściowo, kiedy nie wybrałeś jeszcze usługi hostingowej, a zależy ci, żeby twoja witryna istniała już w sieci.

Należy przy tym wspomnieć, że do testowania stron równie dobrze można skorzystać z własnego komputera po prostu umieszczając w nim pliki witryny. Jeśli twój komputer jest połączony z siecią internetową, tak długo jak będzie włączony, a połączenie aktywne, testowana w ten sposób strona będzie widoczna dla każdego internauty.

Hosting współdzielony – niedrogi i nie wymagający obsługi

Znacznie lepszym rozwiązaniem niż darmowa usługa jest niedrogi hosting współdzielony. Z takiej formy hostingu korzysta większość właścicieli stron www. Wśród jej zalet na pewno trzeba wymienić niewysokie opłaty, a także brak konieczności jakiegokolwiek zaangażowania w administrowanie własnymi zasobami. W tego rodzaju rozwiązaniach to firma, od której kupujesz usługę hostingową dba o zarządzanie twoimi plikami.

Trzeba podkreślić, że hosting współdzielony nie jest tańszy od innych rozwiązań, dlatego, że jest gorszy. Po prostu operator może w tym przypadku rozdysponować zasoby w optymalny sposób, zapewniając ci jednocześnie wysoką jakość usługi. Jednostkowy koszt hostingu współdzielonego jest niewielki, składając się jednocześnie na sumę, która pokrywa w całości koszty operatora oraz gwarantuje firmie hostingowej dochód.

Oczywiście hosting współdzielony to również pewne ograniczenia, np. w pojemności RAM czy wydajności transferu, a także bezpieczeństwa.

Prywatny serwer wirtualny VPS

VPS (ang. Virtual Private Server) jest ofertą skierowaną do użytkowników, którzy mogą zapewnić administrowanie zasobami, a także potrzebują większych pojemności i bardziej zindywidualizowanej usługi niż hosting współdzielony. Na czym polega VPS? Operator internetowy dzieli fizyczne serwery na wirtualne maszyny, które zachowują właściwości serwerów i udostępnia te maszyny swoim klientom. Innymi słowy, wydziela pewną przestrzeń serwerów, pozostawiając ją do całkowitej dyspozycji użytkownika. Z kolei użytkownik, oczywiście w pewnych dopuszczalnych umownie ramach, zarządza przestrzenią w taki sposób, jaki mu odpowiada.

Warto podkreślić, że administrowanie serwerem wirtualnym wymaga wiedzy i umiejętności w tym zakresie, dlatego z VPS korzystają najczęściej firmy i to o dość sporym ruchu w witrynie. Zarządzaniem zasobami zajmuje się wówczas najczęściej wykwalifikowany pracownik lub specjalista zewnętrzny, któremu zlecono takie zadanie.

Serwery dedykowane

Hosting w postaci serwera dedykowanego jest usługą polegającą na dostarczeniu klientowi przez operatora internetowego dostępu do fizycznego serwera, którego operator jest właścicielem lub najemcą. Na tym kończy się ingerencja dostawcy hostingu w usługę.

Klient zagospodarowuje zasoby i zarządza nimi zgodnie z własną koncepcją. Trzeba zaznaczyć, że z tej formy hostingu korzystają korporacje, instytucje finansowe i naukowe, a także organizacje, urzędy czy inne jednostki, których wspólną cechą jest przetwarzanie dużych ilości danych. Najczęściej są to tzw. dane wrażliwe, jednak nie tylko. Serwery dedykowane, dobrze zarządzane, zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa dla przechowywanych na nich zasobów.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.
ReklamaRozpocznij naukę w szkole Żak - szkoły policealne, kursy i szkolenia, licea dla dorosłych - Jasło, ul. Floriańska 17 - tel. 13 446 23 13
ReklamaBudżet Obywatelski MAŁOPOLSKA - złóż wniosek - 1-31 października 2024
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września 2024 - 6 października 2024 | Koncert Dżem, spektakl Usuń ze znajomych
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama Wyższa Szkoła Biznesu National - Louis University w Nowym Sączu - UWOLNIJ Z NAMI SWÓJ POTENCJAŁ - studia I, II stopnia oraz podyplomowe - PRAWO - PSYCHOLOGIA - ZARZĄDZANIE - INFORMATYKA