Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHONER, okna, drzwi, bramy, rolety, plisy, moskitiery, żaluzje, roletki dzień-noc - Gorlice, ul. Biecka 72A
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Czego nie cierpią Gorliczanie? Najczęstsze zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Podziel się
Oceń

To bardzo wygodne narzędzie: wystarczy, że dostrzeżemy problem, a następnie otworzymy aplikację i pozostawimy na niej oznaczenie. Możemy być pewni, że policjanci pojawią się w tym miejscu i w razie potrzeby, rozpoczną interwencję.
Czego nie cierpią Gorliczanie? Najczęstsze zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Autor: KMZB/halogorlice.info ©

 

W minioną środę (5 października) minęło 6 lat od chwili aktywacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie zawdzięcza swoją rosnącą popularność m.in. łatwej obsłudze, anonimowości zgłoszenia i celowi któremu służy: wychwytywaniu zagrożeń, które zaistniały w bliskiej nam przestrzeni.

Gorliczanie pozostawili na niej już prawie 6000 oznaczeń

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma na celu zwiększyć nasz wpływ na warunki bezpieczeństwa w bliskiej nam okolicy. Wysłanie zgłoszenia oznacza poinformowanie o problemie stróży prawa. Niezwłocznie ruszają oni sprawdzić prawdziwość zgłoszenia. Jeśli problem zostaje potwierdzony, interweniują.

O tym, jak korzystać z tego narzędzia pisaliśmy już wielokrotnie, m.in. w tekście >>>Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z czym mamy problem w Gorlickiem?

 

Na mapkę można wejść bardzo łatwo, choćby za pośrednictwem tego linku >>>Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dziś znamy już najnowsze dane dotyczące tego, jak często z Mapy korzystają mieszkańcy naszego powiatu. 

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach:

(...) mieszkańcy powiatu gorlickiego (...) chętnie dzielili się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w ich najbliższej okolicy, nanosząc na mapę 5808 zgłoszeń, z czego 48,2% zostało potwierdzonych przez policjantów.

Każde z 5808 zgłoszeń oznacza zmobilizowanie policjantów do wizyty w konkretnym miejscu. Nie ma znaczenia, czy chodzi o obecność osób nietrzeźwych, żebranie, czy nieprawidłowo zaparkowany pojazd: do każdego zgłoszenia podchodzą oni równie poważnie. 

Co najbardziej złości mieszkańców Gorlickiego?

Chociaż zgłoszenie problemu jest łatwe, do nowego narzędzia wiele osób przekonuje się stopniowo. Popularność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa stale jednak rośnie. Pośród wszystkich zgłoszeń, które najczęściej mobilizują Gorliczan do pozostawienia oznaczenia na Mapie najwięcej było przypadków: 

  • nieprawidłowego parkowania (70,3% potwierdzonych na 1181 zgłoszenia),
  • przekraczania dozwolonej prędkości (56,7% potwierdzonych na 1295 zgłoszeń),
  • spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach (45,1% potwierdzonych na 992 zgłoszenia).

Rok 2022 jest dość wyjątkowy, ponieważ z pozostawionych przez mieszkańców powiatu gorlickiego 769 zagrożeń policjantom udało się potwierdzić 56,7% z nich.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Napisz komentarz
Komentarze
Taksi 11.10.2022 05:51
Gorlice będą zawsze zakorkowane, bo ludzie nie myślą jak taksowkaże że należy dodać parę km by szybciej dojechać do celu.

Piechur 13.10.2022 06:45
Raczej będą zakorkowane bo w większości samochodów jedzie tylko sam kierowca. Jak rodzina ma czasem 2-3 samochody to każdy pupine więzienie osobnym autem. Gorlice można w szerz i wzdłuż maksymalnie 20-30 min. Ale Gorliczanie nawet do toalety jakby mogli to pojechali by samochodem. To jest przyczyną korków. Po drugie jak burmistrz nie chce mieć korków to niech zachęci ludzi do jazdy autobusami. Teraz jeżdżą i wożą powietrze. Dać całkowicie darmowe autobusy panie burmistrzu, ustalić naprawdę przyjazny rozkład.

Oko 11.10.2022 03:11
Zgłaszajmy nadal sami na siebie

Ja 10.10.2022 22:11
Co potwierdzili to potwierdzili, do reszty zgłoszeń nie chciało się ruszyć tylka😅😅

Adam 10.10.2022 17:56
Nie tylko w Gorlicach łamią przepisy o ruchu drogowym. Ale i w Bieczu na obwodnicy Biecza i na światłach w/w na ulicy Przedmieście Dolne. Już kilka razy widziałem jak jadą na czerwonym świetle.

ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września - 6 października 2024
ReklamaRozpocznij naukę w szkole Żak - szkoły policealne, kursy i szkolenia, licea dla dorosłych - Jasło, ul. Floriańska 17 - tel. 13 446 23 13
ReklamaBudżet Obywatelski MAŁOPOLSKA - złóż wniosek - 1-31 października 2024
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września 2024 - 6 października 2024 | Koncert Dżem, spektakl Usuń ze znajomych
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama ENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.