W tym roku trasa biegu wiodła z Gorlic przez Kobylankę, Dominikowice, Łysulę, Męcinę Małą, Męcinę Wielką do Sękowej.
Jednym z celów imprezy jest upowszechnienie wiedzy dotyczącej Bitwy pod Gorlicami, jej znaczenia dla przebiegu I Wojny Światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości.
Organizatorami biegu są: Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a współorganizatorami i partnerami Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach, Miasto Gorlice, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Uzdrowisko Wysowa S.A.
Po starcie półmaratonu oficjele i przedstawiciele sejmu oraz lokalnych samorządów złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem jednego z największych cmentarzy z I Wojny Światowej.
Najlepszy na trasie ponad 21 km okazał się Tomasz Pociecha z Krygu, który pokonał trasę w 1 godz. 19 min, zaraz za nim finiszował Grzegorz Czyż z Tarnowa (strata 2:39), a następnie Mariusz Szkaradek z Nowego Sącza (do pierwszego 5:58).
Najlepszą wśród pań była Paulina Surówka z Nowego Sącza, której pokonanie pagórkowatej trasy zajęło 1 godz. 33 min i 33 sek.
Pełna lista wyników do obejrzenia na stronie >>>kepasport.pl
Start z Gorlic:
Napisz komentarz
Komentarze