O Dniu Ziemi pisaliśmy niedawno, chwaląc uczniów, którzy dobrowolnie decydują się posprzątać śmieci, które ktoś bezmyślnie wyrzucił nie tam, gdzie powinien >>>Wiosenne sprzątanie świata uczniowie biorą we własne ręce
Imprezy związane z ochroną środowiska są liczne, a jedną z nich są obchodzone obecnie w powiecie gorlickim I Małopolskie Dni dla Klimatu. Hasłem przewodnim jest apel: Zasadź drzewo dla przyszłych pokoleń.
Czy już zdążyłeś posadzić drzewo, za które podziękują Ci przyszłe pokolenia?
Przełom kwietnia i maja to najlepszy czas na sadzenie drzew. Z tego też powodu w ramach I Małopolskich Dni dla Klimatu właśnie sadzenie drzew ma być centralnym wydarzeniem, realizowanym w różnych miejscach regionu. W czasie spotkań, pikników czy lekcji pokazowych wszyscy uczestnicy wydarzeń będą mogli rozmawiać o zmianach klimatu i zastanawiać się, jak zmieniać nasz świat na lepsze już dzisiaj!
Bycie eko wcale nie musi być uciążliwe, a wręcz przeciwnie – może stać się sposobem na dobre życie!
Drzewka wybrane do sadzenia w czasie wspomnianej akcji, mają dostarczać jak najwięcej tlenu. Jako gatunki, które najlepiej spełniają ten funkcję można więc wskazać buk, klon, robinię akacjową, dąb, lipę i sosnę. Dodatkowo promowane będzie także sadzenie drzew owocowych.
W Gorlickiem Małopolskie Dni dla Klimatu już się rozpoczęły
Wczoraj (20 kwietnia) krótko po godzinie 10 do sadzenia drzew ruszyli uczniowie wspierani przez leśników z Nadleśnictwa Gorlice w Radocynie. Rozmawiali o znaczeniu drzew dla ochrony klimatu i zwiedzali Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy Lasów Państwowych w Radocynie.
Już dziś (21 kwietnia) do akcji sadzenia drzew włączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łosiu. Nowe drzewa zasadzono w pobliżu szkoły, a spotkanie stało się okazją do rozmowy o tym, jak ważną inwestycją na przyszłość jest sadzenie drzewek.
Jutro, tj. w piątek (22 kwietnia) w obchody Małopolskich Dni dla Klimatu włączą się uczniowie I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach. Spotkają się z pracownikami Magurskiego Parku Narodowego.
Zanim drzewa urosną, miną lata. To, co ważne tu i teraz to sprzątanie zanieczyszczeń, które już dziś zatruwają naszą najbliższą okolicę. Dlatego też jako zwieńczenie Dni dla Klimatu zaplanowano wspólne sprzątanie deptaka rzeki Ropy w Bieczu. Start o godzinie 10!
Źródło info: UMWM, Starostwo Powiatowe w Gorlicach
Napisz komentarz
Komentarze