Przedstawiciel handlowy
Zadaniem przedstawiciela handlowego jest skuteczne pozyskiwanie klientów oraz utrzymywanie z nimi biznesowej relacji. Często zdarza się tak, że pracownik zmuszony jest wyjechać poza granice miasta do innej firmy w celu przedstawienia jej oferty handlowej swojego pracodawcy. Praca przedstawiciela polega więc nie tylko na szukaniu kontrahentów, ale też na prowadzeniu samochodu, gdyż przez większość czasu przedstawiciel handlowy znajduje się na drodze.
Kurier
Tak jak zostało to wspomniane powyżej – prawo jazdy kategorii B upoważnia do prowadzenia samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony. Z tej racji kierowcy, którzy sukcesywnie zdalni egzamin na kategorię B mogą pracować jako kurierzy. Praca kuriera polega na dowiezieniu przesyłki z jednego punktu do drugiego w określonym przez odbiorcę terminie. Często praca ta wiąże się z wyjazdami na teren całej Polski, jednakże w dużych miastach jest również zapotrzebowanie na kurierów lokalnych, czyli takich, którzy rozwożą przesyłki tylko w danym terenie, np. mieście czy województwie.
Dostawca jedzenia
Praca dostawcy jest bardzo podobna do pracy kuriera. Z tą różnicą, że ten pierwszy rozwozi żywność na terenie swojego miasta. Znajdzie on zatrudnienie w lokalnych firmach cateringowych oraz w dużych sieciach specjalizujących się w sprzedaży dań. Praca raczej skierowana do osób, które chcą sobie dorobić oraz poznać topologię miasta. Może być to przydatne, jeżeli w przyszłości planujemy pracować jako kurier bądź kierowca taksówki.
Kierowca taksówki
W każdym małym, jak i dużym mieście funkcjonują korporacje taksówkowe. Posiadając prawo jazdy kategorii B oraz odpowiednie uprawnienia możemy zatrudnić się jako kierowca taksówki. Praca polega na dowiezieniu klienta, bądź klientów z jednego miejsca do drugiego. Coraz więcej ludzi wybiera właśnie tę formę transportu zamiast korzystania z usług komunikacji miejskiej. Pomimo dużo większych kosztów za transport ludzie z chęcią jeżdżą taksówkami, przede wszystkim przez wygodę oraz komfort. Nocą większość autobusów lub tramwajów nie kursuje, a mając kilka kilometrów do domu lub do innego miejsca jedyną opcją jaka pozostaje jest właśnie taksówka. Kierowcy prócz prowizji za kurs mogą liczyć na napiwki od klientów.
Podsumowanie
Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B mogą znaleźć zatrudnienie na wielu stanowiskach. Nie posiadając doświadczenia oraz nie znając topografii miasta warto jest zacząć swoją ścieżkę rozwoju od pracy jako dostawca. Pozwoli to na obycie się z jazdą po mieście pod presją czasu. Osoby doświadczone, pracujące za kółkiem już wiele lat mają do dyspozycji dużo większą ilość ofert pracy, np. jako kurier lub kierowca taksówki (sprawdź oferty dla kierowców kategorii B).
Napisz komentarz
Komentarze