Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep odzieżowy Roma, Gorlice, ul. Ogrodowa 25
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Która jednostka ma najlepszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą? [FOTO/VIDEO]

Podziel się
Oceń

Dzisiaj (13 lutego) przed południem odbyły się kolejne Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Kobylanka 2022. Wystartowało w nich 7 żeńskich i 8 męskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych naszego powiatu. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

 

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji okazało się, że najlepiej w zawodach wypadli młodzi strażacy ze Stróżnej (gm. Bobowa) i to oni okazali się być najlepsi w swoich grupach. Zwycięstwo zostało promowane udziałem w zmaganiach szczebla wojewódzkiego.

Na początku imprezy meldunek o gotowości do rywalizacji złożyła druhna Zuzanna Włudyka z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Stróżna.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska powołana przez Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice Przemysława Wszołka, której przewodniczył dh Krzysztof Nowak.

W zawodach uczestniczyło 15 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gmin Łużna, Bobowa, Uście Gorlickie, Biecz, Gorlice, Moszczenica, Sękowa i Lipinki, osobno startowały dziewczęta, a osobno chłopcy, w sumie do rywalizacji przystąpiło 72 młodych adeptów pożarnictwa.

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych turniej przeprowadzony został w nowej formule, która znakomicie przyjęła się podczas ubiegłorocznych zmagań. Zrezygnowano z oficjalnego, grupowego otwarcia, a drużyny meldowały się na hali sportowej w Kobylance w ustalonych odstępach czasowych na kilkanaście minut przed startem. Po odbyciu konkurencji opuszczały halę. Po każdym starcie tory i znajdujący się na nich sprzęt były dezynfekowane.

W podsumowaniu kończącym zawody udział wzięli tylko kapitanowie drużyn wraz z opiekunem.

W wyniku przebiegu konkurencji oraz oceny przez komisję sędziowską, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zajęły miejsca:


Chłopcy – drużynowo:

1. MDP OSP Stróżna - 122,34 pkt
2. MDP OSP Dominikowice - 137,40 pkt
3. MDP OSP Staszkówka - 143,59 pkt
4. MDP OSP Brunary - 145,64 pkt
5. MDP OSP Zagórzany - 149,35 pkt
6. MDP OSP Biecz - 151,14 pkt
7. MDP OSP Wójtowa - 153,11 pkt
8. MDP OSP Łużna - 162,59 pkt


Dziewczęta – drużynowo:

1. MDP OSP Stróżna - 127,90 pkt
2. MDP OSP Staszkówka -133,94 pkt
3. MDP OSP Bystra - 144,04 pkt
4. MDP OSP Małastów - 145,27 pkt
5. MDP OSP Gładyszów - 177,01 pkt
6. MDP OSP Biesna - 178,79 pkt
7. MDP OSP Kryg - 186,83 pkt


Chłopcy – indywidualnie:

1. Bartłomiej Gucwa - MDP OSP Stróżna - 28,94 pkt
2. Filip Włudyka - MDP OSP Stróżna - 30,26 pkt
3. Dominik Zieliński - MDP OSP Stróżna - 30,56 pkt


Dziewczęta – indywidualnie:

1. Martyna Krupczak - MDP OSP Bystra - 28,98 pkt
2. Emilia Dyl - MDP OSP Staszkówka - 30,62 pkt
3. Zuzanna Włudyka - MDP OSP Stróżna - 31,50 pkt

Turniej rozegrany został na hali sportowej w Kobylance przy wsparciu samorządu powiatu gorlickiego i Gminy Gorlice. Nagrody ufundował ponadto samorząd województwa małopolskiego.

 

A tak wyglądała rywalizacja w zawodach:

 



Napisz komentarz

Komentarze

Strażak 15.02.2022 08:35
Na stronie ZOSP RP Gorlice jest nagranie z zawodów i zauważyłem nieprawidłowość w wynikach . Drużyny startowały na dwóch torach jednocześnie i przy pewnym starcie zawodników ( 5 para) widać jak na pierwszym torze osoba kończy swój bieg a na drugim kończy około 11 sekund później , natomiast przy podawaniu wyników jest zaledwie 1 sekunda różnicy.Zbyt duża rozbieżność.

Bolo 14.02.2022 17:43
Brawo Staszkówka .

Kaczor 13.02.2022 16:58
Óście nie istnieje tak jak piłka kopana! Hahhhaaaaaaaaaaaaaa?

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
zdjęcie przedstawia mężczyzna który wita się z ludźmi Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska” [FOTO] W sobotnie przedpołudnie Moszczenica gościła Karola Nawrockiego – kandydata na urząd Prezydenta RP. Przed Dworkiem Młodzieży im. abpa Leona Wałęgi zgromadziło się wielu mieszkańców gminy, w tym liczne grono seniorów, młodzieży oraz członków lokalnego komitetu poparcia.Data dodania artykułu: 29.03.2025 12:01Liczba komentarzy artykułu: 20Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 19zdjęcie przedstawia mężczyznę pod krawatem w tle cmentarz widziany z drona Andrzej Duda przyjedzie do Gorlic na pogrzeb śp. Barbary Skrzypek Nieoczekiwane odejście Barbary Skrzypek wstrząsnęło nie tylko środowiskiem politycznym, ale i opinią publiczną. Przez ponad trzy dekady była zaufaną współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, a jej śmierć wywołała wiele emocji, również wśród najwyższych przedstawicieli państwa. Prezydent Andrzej Duda, który osobiście zaangażował się w wyjaśnienie sprawy, najprawdopodobniej osobiście pojawi się na pogrzebie.Data dodania artykułu: 18.03.2025 16:05Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia zniszczony pojazd wiszący na drzewach Wypadek na DW993 na granicy Gorlic i Dominikowic [AKTUALIZACJA] Dziś (23 marca) kilka minut po godz. 13 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993, na granicy Gorlic i Dominikowic. Samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł w drzewa. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 23.03.2025 13:55Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 6 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Celny obserwatorTreść komentarza: Oby nie skończyło się wycięciem i grabieżą starego drzewostanu....Data dodania komentarza: 2.04.2025, 14:42Źródło komentarza: Pałac w Zagórzanach będzie przekształcony w luksusowy hotel SPA [PRIMA APRILIS]Autor komentarza: ElaTreść komentarza: Cóż to za nowy kierunek studiów-inżynierskie?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 12:17Źródło komentarza: Paulina Kicilińska królową biegów w MałopolsceAutor komentarza: SwójTreść komentarza: Cały ten PUP powinien zostać zlikwidowany. Jak ktoś chce znaleźć pracę to znajdzie. Wystarczy 2 osoby do obsługi biura z ofertami pracy.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 09:26Źródło komentarza: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Gorlickim. Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy [FOTO]Autor komentarza: jaTreść komentarza: 60 % kobiet nie pracuje bo pobiera 800+/1600+/2400+....Praca w Gorlicach jest ale nikt za najniższa nie chce pracować a po drugie to młode pokolenie nie jest nauczone pracować (mieliśmy kilku w pracy i po prostu mają wyj..ne na pracę , byle postać) Gór-stal , Kużnia , Ocynkownia i jeszcze kilka firm to potwierdzi jest non stop rotacja ludzi bo nie dają rady , oni wola pojechać na sezonówke przywieść grosza na kilka miesięcy i znowu wyjechać , duże firmy tu nie powstaną bo nie ma dróg dojazdowych dla tirów ... w Dębicy na produkcji opon jest praca od zaraz za 7300brutto/m ktoś chętny z młodych popracować przez duże P , wątpię w toData dodania komentarza: 2.04.2025, 08:07Źródło komentarza: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Gorlickim. Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy [FOTO]
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12