Rower trójkołowy
Rower trójkołowy to nowoczesny, wysokiej jakości środek transportu. To co różni go od zwyczajnych rowerów dwukołowych, to automatyczne zapewnienie równowagi ruchu. Z czasem stał się doskonałym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, osób po wypadku bądź po prostu dla osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Ponadto rower trójkołowy zwiększa siłę mięśni i poprawia kondycję fizyczną. Jest zdecydowanie wygodniejszy od standardowego roweru, jednak jego cena stanowi problem dla większości ludzi.
Skąd uzyskać dofinansowanie?
Na ten moment istnieje wiele źródeł, z których można czerpać wsparcie pieniężne. Aby otrzymać zapomogę warto zwrócić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinnej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinnej. Oczywiście istnieją zróżnicowane fundacje i organizacje pozarządowe, które także oferują wsparcie dla chorych. Proces do uzyskania pomocy nie jest skomplikowany. Wystarczy wypełnić formularz uzyskany w firmie producenta rowerów. Zazwyczaj sklepy wystawiają dowód w postaci faktury, z którą trzeba się udać do jednego z wcześniej wymienionych miejsc wsparcia, aby spisać odpowiednią umowę. Następnie kopię umowy powinno się dostarczyć do sklepu i oczekiwać, aż zostanie przyznane dofinansowanie. W tym momencie rower zostaje przyznany ubiegającemu się, a wraz z nim zostaje dostarczona faktura, którą należy niezwłocznie dostarczyć do miejsca, z którego ubiegano się o dofinansowanie.
Jakie kryteria trzeba spełniać?
Mimo tak rozmaitych możliwości istnieją ograniczenia, które dyskwalifikują pewną grupę ludzi. Innymi słowy nie każdy może otrzymać dofinansowanie. Przede wszystkim trzeba być w posiadaniu orzeczenia o niepełnosprawności wystawionego przez lekarza. Kolejnym kryterium są dochody. Jeżeli osoba mieszka samotnie, to jej zarobki nie mogą przekraczać 65% średniej krajowej brutto. Sytuacja wygląda trochę inaczej w przypadku gdy starający się mieszka z rodziną. W tym przypadku żaden z członków rodziny nie powinien zarabiać więcej niż 50% średniej krajowej brutto. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od placówki, z której się korzysta. Maksymalna kwota zapomogi wynosi 80% roweru, ale nie może przekroczyć to pięciokrotności średniego wynagrodzenia.
Jak widać dofinansowanie do roweru trójkołowego dla niepełnosprawnych może stanowić bardzo wysoką kwotę. Sprawdź, czy spełniasz powyższe kryteria, bo jeśli tak to warto jest się ubiegać o pomoc finansową. Warto jest korzystać z dostępnych źródeł, ponieważ może to ułatwić funkcjonowanie zarówno chorym, jak i zdrowym.
Napisz komentarz
Komentarze