Takie plakaty pojawiły się ostatnio w wielu miejscach naszego kraju. Jaki jest ich przekaz?
Na naszym, gorlickim plakacie nie ma dodatkowych napisów. Ta sama grafika jest prezentowana na stronach internetowych z dodatkową informacją o fundacji, która jest autorem kampanii.
Jest to >>>Fundacja Nasze Dzieci, która prowadzi ogólnopolską kampanię, odpowiadając na hasła Strajku Kobiet. Celem kampanii jest informowanie o istnieniu tzw. hospicjów perinatalnych. Jak podają autorzy kampanii:
Jesteśmy po to, żeby świadoma decyzja rodziców o urodzeniu dziecka obciążonego poważną chorobą, okazała się dla nich najsłuszniejszą decyzją w ich życiu.
Hospicjum perinatalne to nie konkretne miejsce, ale raczej sztab osób. Są to lekarze, psycholodzy, terapeuci świadczący wsparcie dla rodziców, którzy dowiedzieli się, że ich nienarodzone dziecko jest obciążone ciężkimi, często śmiertelnymi wadami. Mając świadomość tego, że prawdopodobnie umrze ono jeszcze w łonie matki lub wkrótce po narodzinach, rodzice mogą niemal natychmiast uzyskać wsparcie. To forma pomocy świadczonej dla rodziców na każdym etapie ich przygotowania do przyjęcia dziecka do rodziny. Aktywność hospicjum nie kończy się z chwilą narodzin ani nawet śmierci chorego dziecka, ale obejmuje także pomoc w przejściu procesu żałoby po jego stracie.
Najbliższe hospicja perinatalne znajdują się w Krakowie:
-
Kraków, ul. Dożynkowa 88A, Alma Spei Hospicjum dla Dzieci, Hospicjum Perinatalne
-
Kraków, ul. Różana 11/1, Krakowskie Hospicjum dla dzieci im. ks. Józefa Tischnera, Hospicjum Perinatalne
-
Kraków Nowa Huta, ul. Odmętowa 31, Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, Hospicjum Perinatalne
Napisz komentarz
Komentarze