Dokładnie 3 dni temu, tj. 14 listopada 2020r. otworzona została baza rodzin Szlachetnej Paczki. Możecie tam przeczytać historie osób, które poszukują swoich Darczyńców.
Możesz zostać jednym z nich!
Szlachetna Paczka to niezwykła akcja, której celem jest udzielenie konkretnego, rzeczowego wsparcia niezbędnego od zaraz. Ma to być sposób okazania niezbędnej pomocy doraźnej, ale i motywacja dla rodziny, do dalszej walki o swoją przyszłość. W tym roku Szlachetna Paczka może mieć szczególne znaczenie i wszyscy doskonale wiemy, dlaczego.
Rodziny nie proszą o rzeczy, które dla większości z nas kojarzą się ze świętami. Na listach najpotrzebniejszych rzeczy pojawia się np. wanna, drzwi wejściowe do domu, tona węgla, odzież na zimę czy podstawowe produkty spożywcze.
Czytając historie kolejnych osób w oczach wielu z nas mogą pojawić się łzy. To często opowieści, dzięki którym dowiadujemy się, jak mało doceniamy to, co mamy w swoim życiu.
Obecnie w bazie znajdziemy dwie opowieści o rodzinach z naszego regionu.
Historia bohaterskiej Kobiety, która odważyła się rozstać z toksycznym partnerem.
Pani Magdalenie udało się uciec od toksycznego partnera. Ma w sobie bardzo dużo siły i chęci, żeby poprawić warunki bytowe dzieci. Chciałaby po stażu podjąć pracę na stałe, marzy o tym, żeby zaznać psychicznego spokoju i dać dzieciom to, czego potrzebują. Cała rodzina wspiera się nawzajem, starsze rodzeństwo opiekuje się młodszym. Każdy członek rodziny ma swoje talenty i hobby: Małgosia lubi bawić się włosami, czesać je i układać, w przyszłości chciałaby zostać fryzjerką. Krzyś bardzo lubi majsterkować w maszynach rolniczych, również wiąże z tym swoją przyszłość. Basia jest dzieckiem utalentowanym plastycznie. Bartek to najmłodszy członek rodziny i radość mu daje zabawa z rodzeństwem zabawkami. Pani Magdalena to złota rączka, potrafi zrobić i naprawić wszystko.
Całą jej historię możecie przeczytać >>>TUTAJ
Druga opowieść to historia rodziny, która przez pandemię straciła podstawowe źródło utrzymania, ale nie poddała się.
Rodzina pani Anny wzajemnie się uzupełniając tworzy zgrany zespół. Pracowitość i kreatywność w kuchni sprawia, że gospodyni potrafi wyczarować przepyszne posiłki prawie z niczego. Pan Karol ma ogromną zaletę - zaradność pomimo utracenia stałego źródła dochodu już ma kilka pomysłów jak dorobić. Pomysł z produkcją soków z kranikiem już jest wdrożony i tylko kwestią czasu jest duży zbyt. Naturalność soków jest pożądanym aspektem kupujących. Małżeństwo jest bardzo dumne ze swoich dzieci. Kamil jest uzdolniony muzycznie, od ośmiu lat uczęszcza do szkoły muzycznej. Talent wraz z ciężką pracą mógł przynieść tylko efekt-wiele wygranych konkursów i festiwali. Paulinka również uzdolniona muzycznie dzielnie uczy się nut. Dom wypełniony muzyką sprawia, iż mały Bartoszek często tańczy, podśpiewuje i czeka na oklaski domowników. Rodzice marzą, by móc nagrodzić dzieci i kiedyś wyjechać choć na kilka dni z nimi w góry.
Całą ich historię możecie przeczytać >>>TUTAJ
Kolejne historie rodzin mogą się jednak pojawiać w niej aż do początku grudnia. Po wyborze rodziny przez Darczyńcę, znika ona z bazy. Złożenie paczki to bardzo często wyzwanie przekraczające możliwości jednej osoby. Dlatego też organizatorzy proszą: połączcie siły! Zaproście swoich bliskich, przyjaciół, współpracowników. Sieć znajomości wykorzystajmy w najlepszym z możliwych celów: niesienia pomocy potrzebującym.
W jedności siła.
Jeśli przygotowanie paczki przekracza Wasze możliwości, możecie dołączyć do zbiórki pieniędzy, które także zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla rodzin, które potrzebują teraz wsparcia.
Weekend Cudów już w drugim tygodniu grudnia
To czas, w którym paczki trafiają do lokalnego magazynku: u nas zlokalizowanego w Pawilonie Historii Miasta Gorlice. Stamtąd, odpowiednio przygotowane paczki trafiają bezpośrednio do rodzin, dzięki wolontariuszom zaangażowanym w akcję.
Napisz komentarz
Komentarze