Jak przyznaje Wiktoria książka jest wypadkową pasji, pracy nad produkcją własnych kosmetyków, uporu i pomocy najbliższych osób.
Jest to pierwsza publikacja tego typu, w której znajdują się zarówno informacje o surowcach naturalnych używanych w domowej kosmetyce, jak i praktyczne wskazówki oraz opis krok po kroku jak wykonać proste kosmetyki we własnym domu. Nie zabrakło również ciekawostek i informacji na temat produktów kosmetycznych oraz ich zastosowania.
Autorka bardzo skrupulatnie opisuje rośliny i składniki, które są w zasięgu ręki, zwracając uwagę na ich właściwości prozdrowotne i lecznicze. Dzięki temu w przystępny sposób dowiadujemy się, jakie połączenia składników będą najlepsze dla naszej skóry.
W książce znajdziemy między innymi recepturę na glinkową maseczkę do cery wrażliwej, maseczkę z kurkumą i miodem do cery starszej, zniszczonej i z przebarwieniami, olejek do cery trądzikowej, antyoksydacyjną sól do kąpieli, pastę do zębów z węglem aktywnym i wiele innych.
Wiktoria w prostych słowach opowiada o tym, czym jest mydło sodowe i jakie ma właściwości, do czego służą oleje i jaką rolę odgrywają w pielęgnacji cery, co to jest hydrolat i jak go przygotować oraz stosować, jaką funkcję pełnią peelingi do twarzy i ciała, jak zrobić domowy scrub, mydło czy maseczki do cery suchej, wiotkiej lub odwodnionej.
Specyfiką kosmetyku naturalnego jest duża koncentracja substancji biologicznie czynnych, które pobudzają skórę do samoregulacji wszelkich procesów oraz nierzadko mają też działanie lecznicze.
Wiktoria Mucha już jako studentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie specjalizowała się w roślinach leczniczych i prozdrowotnych. Jest miłośniczką roślin, ziół oraz kosmetyki bazującej na surowcach naturalnych. Mieszka w Szalowej, gdzie łączy upragnione slow life ze swoją pasją. Jest również właścicielką i założycielką marki produkującej kosmetyki rzemieślnicze MydłoStacja.
Książkę można zamówić TUTAJ lub kupić stacjonarnie w dobrych księgarniach, a w Gorlicach już pod koniec tygodnia powinna być dostępna w Pawilonie Historii Miasta i sklepie Stara Zielarnia przy ulicy Mickiewicza.
Fragment książki dostępny TUTAJ.
Napisz komentarz
Komentarze