Dzisiaj szkoły policealne działają na terenie całej Polski. Do wyboru mamy szeroką paletę kierunków, które pozwalają na zdobycie przyszłościowego wykształcenia i łatwe znalezienie pracy z dobrą płacą. W przeciwieństwie do nauki na uczelniach wyższych, szkoła policealna Kraków - https://faber.edu.pl/ czy też w innej miejscowości nie wymaga spełnienia aż tak wielu wymogów. Kto zatem może rozpocząć w niej naukę?
Szkoła policealna – zasady rekrutacji
Najczęściej szkoły policealne posiadają podane warunki rekrutacji. Można znaleźć je także na ich stronach internetowych. Do rozpoczęcia nauki należy posiadać wykształcenie średnie, czyli ukończoną szkołę średnią. Nie jest jednak wymagana matura, dlatego do szkoły policealnej mogą zapisać się także te osoby, które nie podeszły lub też nie zaliczyły egzaminu dojrzałości. Również szkoły policealne wymagają dostarczenia odpowiedniego formularza, zdjęć oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do rozpoczęcia kształcenia – zaświadczenie to można uzyskać od lekarza rodzinnego. Wobec tego warunki rozpoczęcia kształcenia w szkołach policealnych są bardzo atrakcyjne i to szansa dla każdego, kto chciałby rozpocząć kształcenie i zdobyć dla siebie przyszłościowy fach w wybranym kierunku.
Decyduje kolejność zapisów – nie zwlekaj!
Szkoły policealne nie organizują egzaminów wstępnych, dlatego też o przyjęciu decyduje w tym przypadku kolejność zgłoszeń. Jako że liczba miejsc na kierunkach jest ograniczona, warto się spieszyć z zapisami. Im wcześniej zgłosimy swoją kandydaturę do szkoły policealnej i im szybciej dostarczymy odpowiednie dokumenty, tym większa jest wówczas szansa na przyjęcie na wybrany kierunek. Nie warto zatem zwlekać, jeśli chcemy mieć pewność, że od razu po zakończeniu szkoły średniej będziemy mogli rozpocząć dalszą naukę w szkole policealnej.
Napisz komentarz
Komentarze