Przyjemnie i pożytecznie

Eksrtim Gorlice, wygrywając dziś w rozgrywkach II ligowych z PKCH PWSZ Jedynką Tarnów, w setach 3:0, osiągnął dwa cele. Zgarnął 3 ważne punkty do tabeli rozgrywek a także przyciągnął hojnych kibiców, którzy przyłączyli się do akcji zbiórki pieniędzy dla rodziny tragicznie zmarłego zapaśnika Krzysztofa Kowalskiego. Dzięki szlachetnej inicjatywie organizatorów dzisiejszego meczu udało się zebrać 510,71 zł, które można dopisać do akcji z początku października.

Ekstrim Gorlice - Jedynka Tarnów 3:0 (25:14, 25:23, 25:16)

Ekstrim: Pytel 4, Leszek 6, Mokrzycka 4, Stojek 13, Warchoł 11, Grzelak 13, Bąkowska (libero) oraz Silczuk, Wierzba, Taboł, Pabis. Trener Grzegorz Silczuk i Krzysztof Mrozek.

Jedynka: Dyrek 2, Strykowiec 6, Lipińska 2, Pfeifer 9, Podlasek 3, Ruszel 2, Brzezińska (libero) oraz Zemełka 2, Torbusińska 1, Sobczak, Lewandowska, Gębiś (libero). Trener: Lesław Kędryna i Marek Skrobot.

Sędziowie: Bartosz Serwatko (Sanok), Michał Pasterz (Jasło), liniowi Remigiusz Jarończyk (Muszyna), Sławomir Poręba (Nowy Sącz), sekretarz Agnieszka Haczak, kwalifikator Stanisław Jacher (Tarnów)

MVP: Karolina Grzelak (Ekstrim)

Pierwszy set był wyrównany do stanu 10:10, gdy Ekstrim doścignął przeważającą do tej pory drużynę Jedynki Tarnów, grającą poprawnie w każdym elemencie gry. Na zagrywkę weszła Joanna Mokrzycka, która pozostawała tam przez 5 następnych akcji, serwując asa i kilka trudnych w odbiorze piłek. Ekstrim odskoczył na 5 punktów (15:10) i podążył za ciosem, nie pozostawiając złudzeń w kontrach, tylko 6 ataków w całym secie podbitych przez przyjezdne. Z Tarnowianek szybko zeszło powietrze i oddały tego seta praktycznie bez walki, przegrywając go 25:14.
Przebieg seta: 4:4, 7:10, 10:10, 15:10, 25:14.

Drugi set był niezwykle emocjonujący. Pierwsze jego akordy zdecydowanie na remis, do stanu 8:8 trwała wymiana cios za cios. Potem kilka punktów z rzędu zdobyły Ekstrimianki i wyszły na prowadzenie 11:8, potem 13:10. Dzięki dobrej grze Eweliny Dyrek tarnowianki doszusowały do Ekstrimu i nawet objęły jednopunktowe prowadzenie (15:16). Trener Silczuk poprosił o czas i była to dobra decyzja, bo dziewczyny zmotywowane szybko odrobiły straty i wyrównały stan potyczki na 17:17, potem 20:20. Gospodynie niesione dopingiem kibiców zakończyły tego seta zwycięsko a w rolach głównych Ekstrimu wystąpiły Paulina Stojek i Karolina Grzelak.
Przebieg seta: 5:5, 8:8, 11:8, 15:16, 17:17, 20:20, 25:23.

W trzecim secie gospodynie od samego początku ustaliły kierunek tej rywalizacji. Alicja Leszek po dwóch blokach z rządu wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 4:1 i taka tendencja zdobywania punktów pozostała już do samego końca. 3-4 punkty zdobywał Ekstrim, tarnowianki, które nie miały zupełnie pomysłu na grę w tym czasie zdobywały ich 1-2. Od stanu 16:9 po obu stronach siatki było widoczne już rozluźnienie, które skuteczniej kontrolowały gospodynie zatrzymując Jedynkę na pułapie 16 punktów w tym finałowym, jak się okazało secie.
Przebieg seta: 4:1, 11:5, 16:12, 18:14, 25:16.

Po meczu powiedzieli:

trener Grzegorz Silczuk:
"Potencjał tego zespołu jest i to dziś się poukładało. Tarnów był mocnym przeciwnikiem ale nasza konsekwecja w grze popłaciła. Brawo dla dziewczyn za to, że sinusoida powodzenia i kryzysów dziś praktycznie nie występowała. W drugim secie Tarnów zaryzykował w każdym elemencie gry ale chwała dla dziewczyn, że się postawiły i zwyciężyły. Siatkówka jest dla cierpliwych ludzi, ten kto jest cierpliwy to wygrywa. My dziś tacy byliśmy i dlatego wygraliśmy"

Kapitan zespołu, uśmiechnięta i pogodna jak zawsze Paulina Stojek:
"Chciałyśmy zagrać drużynowo, indywidualne wyniki zeszły na drugi plan, tak by stworzyć atmosferę w drużynie i to dziś udało się osiągnąć. Ciężko pracowałyśmy w tygodniu, treningi na siłowni i w konsekwencji słaba gra w czwartkowym sparingu z I ligową Wisłą Kraków. Mimo wszystko dziś to się opłaciło, zagrałyśmy dobrze, wygrałyśmy ale to nie koniec. Chcemy grać jeszcze lepiej"