Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Super Daria i mecz też super

Siatkarki Ekstrimu Gorlice podjęły dziś w meczu z Developressem prawdziwą walkę. Rzeszowianki, wśród których były utytułowane zawodniczki mistrzostw Europy i świata, Aleksandra Kazała i Małgorzata Barszcz, zostały zdominowane przez grające momentami siatkówkę na najwyższym, drugoligowym poziomie, podopieczne Grzegorza Silczuka. Najlepsze wrażenie wywarła gra libero gorlickiego klubu, Darii Bąkowskiej, która zastała nagrodzona tytułem najlepszej zawodniczki meczu. Dziś zagrały nie indywidualności a cały zespół.

Ekstrim Gorlice - -Developres MKS V LO Rzeszów 3:0 (25:21, 25:20, 25:19)

Ekstrim: Pytel 6, Jasionowicz 4, Mokrzycka 1, Stojek 15, Warchoł 12, Grzelak 14, Bąkowska (libero) oraz Taboł, Pabis, Silczuk, Królikowska, Leszek. Trener: Grzegorz Silczuk i Krzysztof Mrozek.

Developress: Kazała 8, Kawa 7, Cichoń, Krauz 3, Barszcz 9, Wojtunik 7, Korzeń (libero) oraz Kordas, Cebula, Kowal, Mich 1, Handera. Trener: Zbigniew Barszcz, Michał Łukowicz.

Sędziowali: Bogusław Bober (Zabrze), Łukasz Szczepankiewicz (Zawiercie), liniowi Tomasz Bochenek, Wojciech Gorzkowicz (Gorlice), sekretarz: Honorata Dembska.

MVP: Daria Bąkowska (Ekstrim)

Początek pierwszego seta to wymiana ciosów z obu stron, drużyny badały swoje możliwości w ataku i obronie, rzadko popełniając własne błędy. Od stanu 8:8 zarysowała się przewaga Ekstrimu. Stało się to dzięki świetnej grze w bloku dwójki Magda Pytel, Karolina Grzelak, które powstrzymywały zapędy najlepiej atakujących Aleksandry Kazały i Elżbiety Wojtunik. Zrobiło się 15:10, co skłoniło trenera rzeszowianek do wzięcia czasu na żądanie. Podopieczne Zbigniewa Barszcza wyszły na parkiet zdeterminowane i przejęły inicjatywę w grze. Po kilku akcjach i ciekawych zagrywkach Moniki Kawy, Developres odrobił straty i wyrównał stan rywalizacji na 16:16. Kolejnych kilka piłek to akcje punkt za punkt. Od stanu 21:21 już tylko gospodynie zdobywały oczka. Świetną partię w ataku rozegrała Paulina Stojek, zdobywczyni 8 punktów w tym secie.
Przebieg seta: 8:8, 11:8, 16:11, 16:16, 21:21, 25:21.

Drugi set miał podobny scenariusz jak pierwszy. Wyrównana walka trwała do stanu 14:14. Od tego momentu na boisku rządził Ekstrim. Dzięki świetnej skuteczności w ataku Karoliny Grzelak i Alicji Warchoł, Ekstrimianki odskoczyły przyjezdnym na 5 punktów (19:14) i tej przewagi nie oddały już do końca seta.
Przebieg seta: 5:5, 8:5, 8:8, 14:14, 19:14, 24:17, 25:20.

Trzeci set lepiej rozpoczęły rzeszowianki, obejmując szybko prowadzenie 1:4. Gospodynie szybko otrząsnęły się z niemocy i dogoniły Developres. Dalej drużyny wymieniały się punktami, zadając sobie wzajemne ciosy. Końcówka seta znów należała do Ekstrimu, który dzięki efektywnej grze atakujących Grzelak, Stojek oraz Pytel w bloku, objął wysokie prowadzenie, wygrywając tego seta zdecydowanie, 25:19 i cały mecz 3:0.
Przebieg seta: 1:4, 6:6, 11:11, 16:11, 20:13, 21:16, 25:19.

Mecz z Developressem, do dziś drugą drużyną tabeli ligi, był najlepszym jak do tej pory rozegranym przez podopieczne Grzegorza Silczuka. Skuteczna gra w ataku Pauliny Stojek i Karoliny Grzelak, wspierana przez Alicję Warchoł, która rozkręca się z meczu na mecz, była dziś kluczem do zwycięstwa. Precyzyjne i szybkie rozegranie Joanny Mokrzyckiej ułatwiło zadanie atakującym. Klasą samą dla siebie w bloku była Magdalena Pytel. Jednak najwyższe laury należą się dziś libero Ekstrimu, wychowance Gedanii Gdańsk, Darii Bąkowskiej, która fruwała nad parkietem i podbija piłki, które wydawały się już przegrane. Pani Dario, wielki "szacun" za poświęcenie i odwagę.

Mistrzyni bloku, Magda Pytel powiedziała dziś po meczu:

"Ktoś mi powiedział, że blokowanie mam we krwi, wychodzi mi to samo, naturalnie. Cieszę się z tego, bo od czasu kontuzji miałam pewne braki i teraz starałam się to nadrobić. Pewnie jest mi też łatwiej, bo pomaga mi w tym mój wzrost"

"Co do meczu, to wiedziałyśmy, że aby grać o wyższe miejsce w lidze musimy dziś pokonać Rzeszów. Byłyśmy maksymalnie skoncentrowane do tego meczu. Trener zaczął nas mobilizować w inny sposób i to było dziś widać, przede wszystkim gramy co raz bardziej drużynowo, indywidualności schodzą na drugi plan"

A kibice? Przyjeżdżają nas wspierać już nawet nasze rodziny a mój pobyt w Gorlicach wpłynął na odnowienie rodzinnych kontaktów, bo mam taką dalszą rodzinę w Gorlicach, przychodzą i nam kibicują. Cieszę się, że gramy coraz lepiej"

Łyżką dziegciu w tej beczce miodu niech będzie postawa gorlickich kibiców, którzy nad wyraz chłodno oceniają poświęcenie dziewczyn na boisku. Dziś miejscowi zostali przekrzyczani przez kilkuosobową grupkę rzeszowian, którzy przyjechali razem z drużyną Developresu. Trochę to smutne, bo po wygranych akcjach przeważnie panowała grobowa cisza, która na pewno nie pomagała zawodniczkom na parkiecie.