Jest w nich energia

Drużyna piłkarzy ręcznych Wirtmetu Libusza po raz drugi zaprezentowała się bieckiej publiczności. Kolejnym przeciwnikiem w ich III ligowych zmaganiach był zespół Kusego Kraków. Libuszanie dopisali 2 punkty do swojego ligowego dorobku wygrywając 35:23. Po trzech kolejkach podopieczni Stanisława Majorka zajmują 4 miejsce w tabeli. Zapraszamy na relację z meczu i zdjęcia.

UKS Wiertmet Libusza - Kusy Kraków 35:23 (13:13)

Pierwsza połowa to zacięta walka bramka za bramkę. Początkowo dominowali libuszanie jednak zawodnicy

Kusego nie dali odskoczyć gospodarzom. Po pierwszej połowie tablica pokazywała wynik remisowy po 13.

Od 43 minuty spotkanie zaczęło układać się po myśli gospodarzy. Podopieczni trenera Stanisława Majorka wypracowali kilku bramkową przewagę, którą sukcesywnie powiększali w miarę upływu czasu. Na całe szczęście wytrzymali ten mecz kondycyjnie i dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

Bardzo dobry występ w bramce zanotował Jakub Cynk. W ataku skutecznie zagrali Tomek Tchoń (6 bramek), Karol Rewiś (5), Kuba Pach (5) Fabian Szarowicz (4).

Podopieczni Stanisława Majorka rozkręcają się z meczu na mecz. W zawodnikach widać ogromną chęć do walki, wzajemne motywowanie się i budowanie drużyny żyjącej atmosferą na boisku.

W najbliższą niedzielę 16 marca o godzinie 13.00 zawodnicy Wiertmetu zagrają w Kielcach z tamtejszym AZS UJK. Mecz na pewno będzie emocjonującym widowiskiem, tym bardziej, że zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli