Od wysokiego "C"

Bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Glinika Gorlice. Tydzień temu na inaugurację pokonali na wyjeździe Jadowniczankę Jadowniki 0:4 a dziś na własnym stadionie ograli wicelidera tabeli, drużynę LKS-u Nowa Jastrząbka 1:0. W każdym z tych dwóch meczy trafienie zaliczył Konrad Grela, który akurat dziś dał nim zwycięstwo, wykonując skutecznie rzut wolny.

Jadowniczanka - Glinik Gorlice 0-4 (0-1)
0-1 Grela 38,0-2 Chorobik 51, 0-3 Augustyn 54,0-4 Baran 66

Sędziował: Sławomir Radwański (Kraków)
Żółte kartki: Rojkowicz
Widzów: 200.

Jadowniczanka: Pacura - Zak, M.Kulig, Ł.Kulig, Baran - RojkowiczI, Rydz,Stasiek(55 Dzienski),Ogar (66 Wójtowicz) –  Bujak, Kurzywilk(73 Duda).

Glinik: K.Brzezianski –Banaszek, Kijek, Zapała, Rzeminski – Chorobik, Jabłczyk(60 Król), Baran(75 Kurek), Dziedzic (46 Laskoś) – Grela(80 D.Brzezianski), Augustyn.

Pierwsza połowa była wyrównana,a kibice oglądali tylko jedna bramkę. Zaczęło się od ataków Jadowniczanki. Piłkę do bramki skierował Rojkowicz, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 38 min Grela z łatwością ograł obronców,wpadł pole karne i nie dał żadnych szans Pacurze.

Kluczowe dla losów tego pojedynku okazały się pierwsze minuty drugiej połowy. Goście z Gorlic zadali dwa szybkie ciosy. Po wzorowo rozegranych kontrach na listę strzelców wpisywali się Chorobik oraz Augustyn. Kropkę nad ,,i” postawił Baran i Glinik odniósł zasłużone zwycięstwo. Jadowniczanka nie tak wyobrażała sobie start runy wiosennej.

źródło: własne /TD Gazeta Krakowska

Glinik Gorlice - LKS Nowa Jastrząbka 1-0 (1-0)
1-0 Grela 36' (w)

Sędziował: Łukasz Marek (Kraków)
Żółte kartki: Krużel (41' faul)
Widzów: ok. 200

Glinik: K.Brzeziański - Kijek, Zapała, Banaszek, Król - Dziedzic(57 Laskoś), Jabłczyk, Baran, Chorobik (64 Gomulak) - Grela (74 Machowski), Augustyn (85 D.Brzeziański)

LKS Nowa Jastrząbka: Kasprzyk - M.Baruch, A.Baruch (78' Kowalik), Tubek, Janus - Gucwa (87' Starzyk), Krauze, Krużel (64' Kozioł), Szatko - Płaczek, Chrobak