Falowanie i spadanie

Piłkarze Glinika Gorlice podejmowali w zeszłym tygodniu drużynę MLKS-u Żabno. W spotkaniu tym zwyciężyli 1:0 po golu Tomasza Augustyna. Wczoraj wybrali się do Nowego Tagu, gdzie zmierzyli się z liderem IV-ligowej tabeli, zespołem Podhala. Drużyna z Podhala nie była gościnna dla naszych piłkarzy, zaaplikowała Glinikowi 4 gole, tracąc tylko 1.

Glinik Gorlice - MLKS Żabno 1:0 (1:0)

Bramka: Augustyn (45`)

Glinik: Przemysław Harwat – Tomasz Rząca, Sławomir Kijek, Tomasz Zapała, Dawid Drąg (74’Ignacy Gomulak) – Grzegorz Banaszek, Wojciech Chorobik, Krystian Baran, Daniel Ogrodnik (67’Wojciech Laskoś), Mateusz Jabłczyk (46’Mateusz Król) – Tomasz Augustyn (86’Sławomir Ordyna).

W  meczu osiemnastej kolejki IV ligi, gorliczanie podejmowali u siebie zespół Polana z Żabna. Goście narzucili swój styl gry od pierwszych minut spotkania a bramkarz GKS-u, Przemysław Harwat, miał sporo interwencji przed bramką. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Tomasz Augustyn po asyście Krystiana Barana jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Druga część spotkania to przewaga Glinika, który wykorzystał osłabienie drużyny gości, dążąc do podwyższenia wyniku. To bardzo ważna wygrana która z całą pewnością podbudowała morale zespołu.

Podhale Nowy Targ - Glinik Gorlice 4:1 (2:1)

Bramki: Komorek (3'), Misiura (5'), Hałgas (67'), Świerzbiński (82') - Król (27')
Sędziowała Magdalena Syta (Kraków).

Zespół Podhala miało mocne wejście. W ostępie 86 sekund piłkarze z Nowego Targu zdobyli dwa gole i… oddali inicjatywę przyjezdnym. Nowotarżanie w pierwszej połowie nie stworzyli sobie już klarownej sytuacji, natomiast Glinik z każdą minutą coraz śmielej atakował i zagrażał bramce gospodarzy, co przypieczętował pięknym golem w 27 minucie autorstwa Mateusza Króla.

W przerwie meczu głośno było w szatni gospodarzy. Reprymenda trenera Podhala poskutkowała, bo jego zespół po przerwie zaprezentował się znacznie lepiej. Trzecia bramka dla nowotarżan powstrzymała zapędy Glinika i mecz został rozstrzygnięty.

Tabela IV ligi - grupa wschód

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Podhale Nowy Targ 18 40 13 1 4 39-16 6 1 3 21-9 7 0 1 18-7
2.  Skalnik Kamionka Wielka 19 35 11 2 6 31-18 5 1 4 14-8 6 1 2 17-10
3.  Barciczanka Barcice 19 34 10 4 5 41-24 6 2 1 23-11 4 2 4 18-13
4.  GKS Drwinia 18 31 9 4 5 19-17 3 2 1 9-5 6 2 4 10-12
5.  MLKS Żabno 18 30 9 3 6 30-27 6 1 3 16-11 3 2 3 14-16
6.  Sandecja II Nowy Sącz 18 28 9 1 8 33-28 7 0 3 24-10 2 1 5 9-18
7.  Watra Białka Tatrzańska 18 27 7 6 5 29-22 4 2 2 20-13 3 4 3 9-9
8.  Poprad Rytro 18 26 7 5 6 35-31 5 0 4 20-14 2 5 2 15-17