Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Dzień Kobiet w Galerii Gorlickiej – ponad pół tysiąca klientek z kwiatami [FOTO/VIDEO]

Podziel się
Oceń

Dzień Kobiet w Galerii Gorlickiej upłynął w wyjątkowej atmosferze pełnej radości i serdeczności. Ponad pół tysiąca tulipanów trafiło dziś do wszystkich pań, które przed południem odwiedziły galerię. Każda kobieta – niezależnie od wieku – otrzymała kwiat, który wywoływał na jej twarzy szczery uśmiech.
zdjęcie przedstawia kobietę z dzieckiem na ręku, w drugiej ręce trzyma tulipana
Dzień Kobiet w Galerii Gorlickiej

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

 

Akcja wręczania tulipanów spotkała się z entuzjastycznym odbiorem. Obdarowane panie, zarówno te najmłodsze, jak i starsze, z wdzięcznością przyjmowały pachnący upominek. Nie było osoby, której ten drobny gest by się nie spodobał. 

Wiele pań podkreślało, że taka inicjatywa dodaje uroku świętowaniu Dnia Kobiet i sprawia, że czują się wyjątkowo docenione.

To już kolejny raz, gdy w Galerii Gorlickiej organizowane są niespodzianki dla klientek. Małe gesty, jak ten, mają ogromną moc – wystarczy jeden kwiat, by na twarzach pojawiło się mnóstwo uśmiechów. 

Organizatorzy podkreślają, że celem wydarzenia było nie tylko uhonorowanie pań, ale także przypomnienie, jak ważne są codzienne oznaki życzliwości.

Dzień Kobiet obchodzony jest na całym świecie 8 marca i ma swoje korzenie w ruchach sufrażystek i walkach o prawa kobiet na początku XX wieku. Po raz pierwszy święto to obchodzono w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, a rok później wprowadzono je w Europie. W wielu krajach 

Dzień Kobiet jest okazją do podkreślenia równości płci i docenienia wkładu kobiet w społeczeństwo. Tradycyjnie w tym dniu panie otrzymują kwiaty, upominki i życzenia od bliskich oraz współpracowników. W niektórych krajach organizowane są marsze, debaty i spotkania podkreślające znaczenie praw kobiet i ich roli w różnych dziedzinach życia. W Polsce święto to cieszy się dużą popularnością i jest obchodzone zarówno w domach, jak i miejscach pracy. 

W czasach PRL-u symbolem Dnia Kobiet były goździki i rajstopy wręczane paniom przez zakłady pracy. Dziś coraz częściej w tym dniu mówi się o równości, wspieraniu kobiet w ich aspiracjach i podkreślaniu ich osiągnięć. Wiele instytucji i organizacji przygotowuje specjalne wydarzenia, warsztaty czy kampanie promujące rolę kobiet w różnych dziedzinach życia. Niezależnie od formy obchodów, Dzień Kobiet to przede wszystkim okazja do wyrażenia szacunku i wdzięczności wobec wszystkich pań.

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaZapraszamy na odpoczynek do Willa Promienna w Rabce-Zdroju
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
zdjęcie przedstawia mężczyzna który wita się z ludźmi Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska” [FOTO] W sobotnie przedpołudnie Moszczenica gościła Karola Nawrockiego – kandydata na urząd Prezydenta RP. Przed Dworkiem Młodzieży im. abpa Leona Wałęgi zgromadziło się wielu mieszkańców gminy, w tym liczne grono seniorów, młodzieży oraz członków lokalnego komitetu poparcia.Data dodania artykułu: 29.03.2025 12:01Liczba komentarzy artykułu: 20Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 19zdjęcie przedstawia mężczyznę pod krawatem w tle cmentarz widziany z drona Andrzej Duda przyjedzie do Gorlic na pogrzeb śp. Barbary Skrzypek Nieoczekiwane odejście Barbary Skrzypek wstrząsnęło nie tylko środowiskiem politycznym, ale i opinią publiczną. Przez ponad trzy dekady była zaufaną współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, a jej śmierć wywołała wiele emocji, również wśród najwyższych przedstawicieli państwa. Prezydent Andrzej Duda, który osobiście zaangażował się w wyjaśnienie sprawy, najprawdopodobniej osobiście pojawi się na pogrzebie.Data dodania artykułu: 18.03.2025 16:05Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia zniszczony pojazd wiszący na drzewach Wypadek na DW993 na granicy Gorlic i Dominikowic [AKTUALIZACJA] Dziś (23 marca) kilka minut po godz. 13 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993, na granicy Gorlic i Dominikowic. Samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł w drzewa. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 23.03.2025 13:55Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama