Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

„Kicia. Kocia” w bieckiej bibliotece [FOTO]

Podziel się
Oceń

14 stycznia 2025 roku w bieckiej bibliotece dzieci z Gminnego Przedszkola wzięły udział w spotkaniu poświęconym twórczości Anity Głowińskiej, cenionej autorki i ilustratorki książek dla najmłodszych. Wizyta przedszkolaków była pełna inspiracji, radości i twórczego działania, a jej celem było przybliżenie dzieciom świata literatury oraz rozwijanie ich wyobraźni.
Dzieci z Gminnego Przedszkola w Bieczu
Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej

Autor: Biblioteka Biecz

 

Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością Anity Głowińskiej, znanej z serii książek o przygodach Kici Koci. Charakterystyczny styl artystki, który łączy prostotę z wyrazistymi emocjami, wzbudził ciekawość i zainteresowanie najmłodszych. W ramach pierwszej części zajęć dzieci wysłuchały książki „Kicia Kocia. Zima”, która przeniosła je w zimowy świat przygód ulubionej bohaterki.

Przedszkolaki z uwagą słuchały opowieści o Kici Koci i jej przyjaciołach, podziwiając kolorowe ilustracje. Historia o zimowych zabawach i przygodach dostarczyła rozrywki i skłoniła dzieci do rozmów o zimie, przyjaźni i wspólnym spędzaniu czasu.

W drugiej części zajęć dzieci miały okazję stworzyć własne wersje Kici Koci, dostosowane do zimowej aury. Z pomocą materiałów plastycznych powstały kolorowe postacie kotki, które przedszkolaki ubrały w czapki, szaliki, rękawiczki i ciepłe kurtki. Kreatywność najmłodszych nie miała granic, a każde dzieło odzwierciedlało indywidualną wizję dziecka.

 

Bardzo dziękujemy Grupie Słoneczek za odwiedzenie naszej biblioteki – podsumowali organizatorzy. Mamy nadzieję, że już niedługo się spotkamy.

 

Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej, 
źródło foto: Biblioteka Biecz

 

Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej, 
źródło foto: Biblioteka Biecz

 

Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej, 
źródło foto: Biblioteka Biecz

 

Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej, 
źródło foto: Biblioteka Biecz

 

Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej, 
źródło foto: Biblioteka Biecz

 

Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej, 
źródło foto: Biblioteka Biecz

 

Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej, 
źródło foto: Biblioteka Biecz

 

Spotkanie Grupy Słoneczek z twórczością Anity Głowińskiej, 
źródło foto: Biblioteka Biecz

 

Źródło info i foto: Biblioteka Biecz

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaZapraszamy na odpoczynek do Willa Promienna w Rabce-Zdroju
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
zdjęcie przedstawia mężczyzna który wita się z ludźmi Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska” [FOTO] W sobotnie przedpołudnie Moszczenica gościła Karola Nawrockiego – kandydata na urząd Prezydenta RP. Przed Dworkiem Młodzieży im. abpa Leona Wałęgi zgromadziło się wielu mieszkańców gminy, w tym liczne grono seniorów, młodzieży oraz członków lokalnego komitetu poparcia.Data dodania artykułu: 29.03.2025 12:01Liczba komentarzy artykułu: 20Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 19zdjęcie przedstawia mężczyznę pod krawatem w tle cmentarz widziany z drona Andrzej Duda przyjedzie do Gorlic na pogrzeb śp. Barbary Skrzypek Nieoczekiwane odejście Barbary Skrzypek wstrząsnęło nie tylko środowiskiem politycznym, ale i opinią publiczną. Przez ponad trzy dekady była zaufaną współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, a jej śmierć wywołała wiele emocji, również wśród najwyższych przedstawicieli państwa. Prezydent Andrzej Duda, który osobiście zaangażował się w wyjaśnienie sprawy, najprawdopodobniej osobiście pojawi się na pogrzebie.Data dodania artykułu: 18.03.2025 16:05Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia zniszczony pojazd wiszący na drzewach Wypadek na DW993 na granicy Gorlic i Dominikowic [AKTUALIZACJA] Dziś (23 marca) kilka minut po godz. 13 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993, na granicy Gorlic i Dominikowic. Samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł w drzewa. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 23.03.2025 13:55Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego