Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Gorliccy siatkarze walczyli z wadowicką Skawą [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

To już 3. kolejka 1. ligi siatkówki seniorów. Dziś GKPS Gorlice podejmował Skawę Wadowice.
siatkarze podczas meczu
GKPS Gorlice podejmował dziś wadowicką Skawę

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

 

GKPS Gorlice - Skawa Wadowice 3:2 (25:22, 27:25, 22:25, 17:25, 15:12)


GKPS: Turek A., Dygoń, Bąk, Motyka, Szpyrka, Cetnarowski - Stępień, Czupik, Dziki, Nikiel, Gorzkowicz, Turek S. (libero), Ochab, Kosiba. Tener: Krzysztof Kozłowski.

Skawa: Góra, Pstrowski, Boroń, Banaś, Michalski, Mizera, Pacholski, Błazenek (libero). Trener: Dawid Banaś


Dziś hala gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniła kibicami, którzy przyszli wspierać GKPS Gorlice w starciu z drużyną Skawy Wadowice w ramach I ligi Małopolskiej seniorów w siatkówce. Spotkania pomiędzy tymi zespołami zawsze dostarczają wielu emocji, i nie inaczej było tym razem. Gorliczanie wygrali po niezwykle zaciętym meczu 3:2, a o końcowym wyniku zadecydował tie-break.

Gospodarze rozpoczęli mecz w dobrym stylu, szybko narzucając swój rytm gry, wygrywając pierwszego seta. Świetna organizacja w obronie i skuteczne ataki pozwoliły GKS-owi triumfować w tej partii. Wynik 25:22 mógł sugerować, że czeka ich niełatwa przeprawa i tak się stało.

W drugiej partii zawodnicy Skawy znacząco podnieśli poziom zagrywki. Od pierwszych piłek dominowali, prowadząc niemal przez cały czas trwania seta. Gorliczanie starali się dotrzymać kroku rywalom, ale dopiero w końcówce udało im się wyrównać. Ostatecznie gospodarze wykazali większą odporność psychiczną i w grze na przewagi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 27:25.

Trzeci set przyniósł zmianę obrazu gry. Skawa zaczęła prezentować siatkówkę na najwyższym poziomie, znacznie wzmacniając zagrywkę, która sprawiała ogromne problemy defensywie GKPS-u. Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na skuteczną grę rywali, co doprowadziło do przegranej w trzeciej partii 22:25. W czwartym secie obraz gry się nie zmienił – Skawa kontynuowała swoją dominację, pewnie wygrywając 25:17 i doprowadzając do tie-breaka.

Piąty set okazał się prawdziwą demonstracją charakteru i woli walki gospodarzy. Gorliczanie wrócili do gry, stawiając skuteczne bloki i wykorzystując błędy przeciwników. Tie-break był niezwykle emocjonujący, ale to GKS zachował więcej zimnej krwi, wygrywając 15:12 i cały mecz 3:2.


Tabela 1. ligi małopolskiej w siatkówce seniorów (stan na godz. 17, 16 listopada)
 
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1GSKS Laskowa2562182123
2GKPS Gorlice2453183177
3KS Hutnik Kraków2464218210
4KS DALIN MYŚLENICE2454210196
5KS Volley Podegrodzie2454201193
6MKS RYGLICE3457256268
7MKS SKAWA Wadowice2245199208
8MUKS ISKIERKA TARNÓW3029197271

Źródło tabeli: MZPS

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaZapraszamy na odpoczynek do Willa Promienna w Rabce-Zdroju
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
zdjęcie przedstawia mężczyznę pod krawatem w tle cmentarz widziany z drona Andrzej Duda przyjedzie do Gorlic na pogrzeb śp. Barbary Skrzypek Nieoczekiwane odejście Barbary Skrzypek wstrząsnęło nie tylko środowiskiem politycznym, ale i opinią publiczną. Przez ponad trzy dekady była zaufaną współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, a jej śmierć wywołała wiele emocji, również wśród najwyższych przedstawicieli państwa. Prezydent Andrzej Duda, który osobiście zaangażował się w wyjaśnienie sprawy, najprawdopodobniej osobiście pojawi się na pogrzebie.Data dodania artykułu: 18.03.2025 16:05Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia zniszczony pojazd wiszący na drzewach Wypadek na DW993 na granicy Gorlic i Dominikowic [AKTUALIZACJA] Dziś (23 marca) kilka minut po godz. 13 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993, na granicy Gorlic i Dominikowic. Samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł w drzewa. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 23.03.2025 13:55Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9zdjęcie przedstawia piłkarzy przed meczem Drużyna rezerw z Niecieczy kolejnym rywalem Glinika [RETRANSMISJA] W ramach 23. kolejki IV ligi małopolskiej Glinik Gorlice podejmował na własnym stadionie drużynę rezerw Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spotkanie zapowiadało się ciekawie, ale już od pierwszego gwizdka stało się jasne, że tego dnia to gospodarze będą rozdawać karty.Data dodania artykułu: 22.03.2025 21:29Liczba komentarzy artykułu: 1Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ryszard.Treść komentarza: Mam pytanie dlaczego to spotkanie było zamknięte, czyżby kandydat na prezydenta obawiał się konkretnych pytań na które by musiał udzielić odpowiedzi . Poza tym jak zdobyć nowych wyborców unikając spotkania a niekiedy konfrontacji ale i przekonania do swoich racji. Juz wiem chodziło o to by nie stracić tych co są i wszystko załatwić w towarzystwie adoracji wzajemnej.Na razie ludzie maja tylko słuchać i nie zadawać pytań.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 23:14Źródło komentarza: Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska”Autor komentarza: JaTreść komentarza: Czy można wiedzieć jakie to chemioterapeutyki mają być podane?Data dodania komentarza: 30.03.2025, 23:04Źródło komentarza: Pomóżmy Piotrowi z Turzy w walce o życie [AKCJA CHARYTATYWNA]Autor komentarza: ~wójtTreść komentarza: Sama młodzież na spotkaniu!!! Ta młodzież chce, aby BATYR decydował o przyszłości, zwłaszcza przyszłości swoich kolegów takich jak: "śledź", "wielki bu" itp. typy spod "ciemnej gwiazdy". Gratulacje dla popierających kandydata!!! Wielki wstyd dla Moszczenicy!!!!Data dodania komentarza: 30.03.2025, 15:29Źródło komentarza: Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska”Autor komentarza: Tu jest PolskaTreść komentarza: Tak za to Tusk obiecał armię czarnuchów i spełnia swoje obietnice , jesteście ślepi .Tusk wam powiedział że pisiory to ruska agentura a sam właził w d..e Putinowi.jestescie ślepiData dodania komentarza: 30.03.2025, 13:26Źródło komentarza: Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska”
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12