Piłkarska sobota szczęśliwa dla Gorlic. Glinik atakuje fotel lidera rozgrywek

Zakończyły się mecze 14. kolejki rozgrywek 4. ligi małopolskiej. Gorliczanie wybrali się dziś na spotkanie wyjazdowe do Białki Tatrzańskiej a bieczanie do Muszyny.
drużyna piłki nożnej na boisku
Gorliczanie wygrali na boisku rywala 1:0.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

Watra Białka Tatrzańska - Glinik Gorlice 0:1 (0:0)

Gorliczanie zdobywają 3 punkty rzutem na taśmę. Gola na wagę zwycięstwa w 90 minucie spotkania zdobył Makhar Mikhnenko. Trzeba powiedzieć, że przez cały czas trwania tej potyczki stroną przeważającą byli przyjezdni i to oni raz po raz nacierali na bramkę przeciwnika.

W 30 minucie spotkania gorliczanie zmarnowali rzut karny a piłka po strzale Mateusza Szafrana trafiła w słupek. Watra była dziś tłem dla naszych piłkarzy i wiele razy albo bramkarz ratował ich z opałów, albo obrońcy wybijali futbolówkę lecącą w światło bramki.

Zwycięstwo Glinika jest jak najbardziej zasłużone. Gorliczanie po tym zwycięstwie będą atakować fotel lidera. Dzisiejsze potknięcie lidera tabeli Cracovii Kraków daje im szansę na objęcie prowadzenia w ligowym zestawieniu. Trzeba przypomnieć, że gorliczanie mają o jeden mecz rozegrany mniej i zwycięstwo w tym właśnie zaległym spotkaniu może dać im prymat rundy jesiennej tegorocznych rozgrywek.

Poprad Muszyna – Podhalanin Biecz 3:1 (1:0)

Bieczanie przegrali na boisku w Muszynie, mimo że trzymali się dzielnie aż do 64 minuty spotkania. Do tego momentu prowadzili wyrównaną rywalizację z przeciwnikiem remisując 1:1. Gola dla Podhalanina zdobył Adam Sobuś.