Mecze na szczycie, Glinik grał z Kalwarianką, a Podhalanin z liderem w Krakowie

Wczorajsza sobotnia seria meczów 4. ligi małopolskiej należała raczej do gospodarzy, wśród siedmiu rozegranych potyczek pięć z nich należało do drużyn grających u siebie. Dwa z nich zakończyły się remisami.
piłkarz stojący w narożniku boiska podnoszący ręce do góry
Glinik zremisował, a Podhalanin przegrał swój mecz.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – Glinik Gorlice 1:1 (0:1)

Bramki: Śliwa 44' - Świątek 57'

Gorliczanie zanotowali pierwszy remis w tegorocznych rozgrywkach. Wczoraj, grając na wyjeździe, zremisowali z wiceliderem tabeli 1:1.

Glinik po pierwszej połowie prowadził, za sprawą trafienia Damiana Śliwy w 44 minucie spotkania. Kalwarianka wyrównała w 57 minucie, gdy do siatki trafił Krzysztof Świątek.

Przyjezdni byli stroną przeważającą i to oni mieli szansę na zwycięskiego gola. Drogę do 3 punktów zatrzymała poprzeczka, od której odbiła się piłka po strzale Piotra Gogoli.

Glinik zdobywając 1 punkt na gorącym terenie, pozostaje w czołówce ligi mając przed sobą tylko wczorajszego przeciwnika, Kalwariankę i lidera Cracovię, którą pokonał tydzień temu na własnym stadionie.

Retransmisja z tego meczu w Gorlicach do obejrzenia w naszym artykule.

Cracovia II Kraków – KS Podhalanin Biecz 3:1

Bramki: Tabor 16, Lachowicz 45, Piekarz 90'+ 2' - Tyrka 63'

W kolejnym meczu 12. kolejki rozgrywek Cracovia II pokonała Podhalanina Biecz 3:1, choć goście stawiali liderowi duży opór. Już w 9. minucie spotkania Da Silva zagroził bramce Cracovii, ale jego strzał instynktownie obronił bramkarz Cracovii  Malinowski.

Krakowianie objęli prowadzenie w 16. minucie po karnym wykonanym przez Tabora, a przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Lachowicz.

Podhalanin po zmianie stron ruszył do ataku i odpowiedział golem Tyrki w 63. minucie, co zwiększyło nadzieje beniaminka z Biecza na remis. W doliczonym czasie gry Piekarz ustalił wynik na 3:1, pieczętując zwycięstwo Cracovii II.

Tabela 4. ligi małopolskiej (stan na 29 września, godz. 11.30)