Glinik reflektuje się za niepowodzenie w poprzedniej kolejce

Takie informacje chcielibyśmy otrzymywać co tydzień. Niedawno skończył się mecz 2. kolejki, w którym Glinik grał z Dalinem Myślenice.
piłkarze na boisku walczący o piłkę
Glinik w drugiej kolejce wybrał się na mecz wyjazdowy do Myślenic.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

Glinik Gorlice, z racji braku dostępności murawy w Gorlicach, jest zmuszony grać pierwsze kolejek na wyjeździe.

Dalin Myślenice – Glinik Gorlice 0:4 (0:1)

Dalin: Tokarz - Chochliński, Rachfalik, Rachwał, Kowalski, Slaski, Dara, Gorecki, Sobala, Rojek, Supel

Glinik: Krawczyk – Krzysztoń, Gazda, Rząca, Kuliga, Koźma, Szafran, Stasik, Grela, Gogola, Śliwa

Glinik zaczął znakomicie ten mecz, strzelając gola już w 4 minucie spotkania, jego autorem był Mateusz Szafryn. To nieco ustawiło pierwsze 45 minut tej potyczki, gospodarze atakowali, chcąc wyrównać ale gorliczanie straszyli groźnymi kontratakami.

W 25 minucie zawodów Konrad Grela bliski był strzelenia kolejnego gola, ale piłka po jego kąśliwym strzale w długi róg została sparowana przez bramkarza Dalinu Szymona Tokarza na rzut rożny. Mimo kilku dogodnych sytuacji w wykonaniu obu drużyn wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron do ataku ruszyli przyjezdni. Sygnałem ostrzegawczym był groźny strzał Szymona Stasika w 55 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. To co nie udało się Szymonowi, to wyszło Piotrowi w kolejnej akcji.

Na podwyższenie wyniku trzeba było poczekać do 56 minuty, gdy piłkę do siatki wpakował Piotr Gogola. Gorliczanie poszli za ciosem i już 2 minuty później cieszyli się z kolejnego trafienia, tym razem do bramki trafił Damian Śliwa.

W 66 minucie  za Damiana Śliwę na boisko wszedł Kacper Olejnik.

Chwilę później gorliczanie świętowali kolejnego gola, swoje 98. trafienie w barwach Glinika zanotował Konrad Grela, podwyższając wynik na 4:0.

Kolejna zmiana składu przyjezdnych to 75 minuta, gdy nastąpiła podwójna zmiana. Z boiska zeszli Konrad Grela strzelec jednej z bramek oraz Tomasz Rząca największy walczak na boisku, na murawie zameldował się Przemysław Kukla oraz powracający do Glinika z rocznego wypożyczenia Tomasz Mituś.

Mimo kilku akcji, które mogły wpłynąć na zmianę wyniku, goli już nie zobaczyliśmy.

Gorliczanie zdobyli bardzo ważne 3 punkty w tej kolejce i zrehabilitowali się za niepowodzenie w inauguracji ligi, gdy przegrali w Andrychowie 0:3.