Inauguracja ligi lepsza dla Podhalanina, Glinik poległ w Andrychowie

Pierwsza kolejka 4. ligi obfitowała w dość niespodziewane wyniki. Gospodarze i przyjezdni podzielili się zwycięstwami, w dwóch meczach padły remisy.

Gorliczanie na inaugurację ligi wybrali się do Andrychowa, gdzie byli podejmowani przez tamtejszy Beskid. Niestety początek sezonu 2024/25 nie mogą zaliczyć do udanych,  przegrywając na boisku rywala aż 0:3.

Beskid Andrychów – Glinik Gorlice 3:0 (1:0)

Bramki: Kramarz 41', Mizera 52', Budka 86'.

Beskid: Hamulewicz - Kramarz, Tylek (8 Siwiec), Kapera, Mizera - Kołodziej (64 Budka), Iwanicki, Kasiński (74 Wróblewski), Matysek (70 Szkitun), Stańczyk - Koim (87 Malarz)

Glinik: Czochór - Stasik, Drąg, Krzysztoń, Gogola, Śliwa, Rząca, Koźma, Gazda, Szafran, Kuliga

Już od początku spotkania dużo problemów sprawiał defensorom Glinika bardzo szybki gracz Beskidu Mateusz Stańczyk, który często był faulowany, a po dwudziestu minutach gry został potraktowany na tyle brutalnie, że arbiter pokazał czerwoną kartkę Dawidowi Drągowi i andrychowianie walczyli w przewadze liczebnej.

Na otwarcie wyniku trzeba było poczekać do końcówki pierwszej połowy, gdy centrę Patryka Matyska z rzutu rożnego celnym strzałem głową zamienił na gola Michał Kramarz. Kilka minut po przerwie było już 2:0, gdy Kramarz wystąpił tym razem w roli asystenta, a główką popisał się Artur Mizera, umieszczając piłkę w siatce.

Gorliczanie próbowali odrabiać straty, ale nie stworzyli sobie sytuacji, które realnie zagroziłyby wynikowi. Zespół trenera Moskały dążył z kolei do podwyższenia rezultatu, ale kilkukrotnie brakowało skuteczności lub nieco precyzyjniejszego ostatniego podania. Wreszcie w końcówce spotkania Patryk Koim zagrał po ziemi do Daniela Budki, który z bliska umieścił futbolówkę w siatce i ustalił wynik na 3:0.

KS Bocheński Bochnia - KS Podhalanin Biecz 1:1 (1:0)

Bramki: Wolak 31' - Bartków 90'+4'

Bocheński: Fojt - Klimek, Mazur, Bukowiec, Łyduch, Skocz, Kołtoń, Wolak, Tomala, Kasza, Trojan

Podhalanin: Libera - Malisz, Zięba, Bartków, Sobuś, Ślęzak, Tyrka, Madziarczyk, Ziarnowski, Czech, Lubera

Bieczanie w swoim pierwszym, historycznym meczu w 4. lidze punktują i to nie byle z kim. Na inaugurację nowego sezonu w wyższej lidze remisują na boisku w Bochni z samym Bocheńskim Klubem Sportowym , zdobywając bramkę w ostatniej akcji meczu.

Gola na wagę remisu w 94 minucie spotkania zdobył Mateusz Bartków.