Jednym z ptaków, który trafił do fundacji, był dzięcioł zielony. Dzięki szybkiej interwencji Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, ptak został odnaleziony przy drodze, niemogący wzbić się w powietrze i powłóczący nogami. Jego stan wymagał specjalistycznej opieki.
Pod nomen omen skrzydła fundacji trafił jastrząb. Zdjęcie RTG wykazało otwarte złamanie kości łokciowej i promieniowej, co uniemożliwiało jakiekolwiek skuteczne leczenie i ratowanie ptaka.
Kolejnym smutnym przypadkiem był młody bocian biały. Trafił do fundacji z tygodniowym opóźnieniem, co zaowocowało złamaniami oraz martwicą w obrębie skrzydeł. Ta sytuacja przypomina, jak kluczowy jest czas w ratowaniu dzikich zwierząt. Szybka reakcja jest często jedyną szansą na uratowanie ich życia.
Fundacja Dziki Projekt codziennie zmaga się z wieloma zgłoszeniami o potrzebujących zwierzętach, co sprawia, że doba wydaje się być zbyt krótka, by pomóc wszystkim.
Dlatego też przedstawiciele Fundacji Dziki Projekt apelują o wsparcie finansowe na budowę ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, aby móc jeszcze skuteczniej nieść pomoc.
Można to zrobić, wspierając zrzutkę pod adresem >>>Stwórzmy Dziki Ośrodek Rehabilitacji
Niestety, nie wszystkie gminy pokrywają koszty leczenia poszkodowanych zwierząt, co jest deprymujące w działaniach fundacji. Każda pomoc jest na wagę złota, a my z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć naszą misję ratowania dzikiej przyrody.
Zapraszamy na szkolenie
Już 26 lipca (piątek) zapraszamy na bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy dzikim zwierzętom oraz sytuacji konfliktowych na linii człowiek - zwierzę.
Będzie to wprowadzenie dla przyszłych wolontariuszy Fundacji oraz okazja do pomocy podopiecznym ośrodka rehabilitacji. Zapisy telefoniczne pod nr 515 627 608.
Źródło info: Facebook Dziki Projekt
Napisz komentarz
Komentarze