Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Wyłoniono mistrzów Gorlic w siatkówce plażowej. Wśród uczestników zawodnicy Plus Ligi

Wczoraj i dziś (13 i 14 lipca) na obiekcie OSiR w Gorlicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gorlic w Siatkówce Plażowej. Do turnieju zgłosiło się łącznie 45 par - 36 męskich i 9 żeńskich, obsada imprezy była niezwykle mocna.
zawodniczki rozgrywające mecz na boisku do siatkówki plażowej w gorlicach
Turniej siatkówki plażowej w Gorlicach miał bardzo mocną obsadę.

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

Sobota była dniem pełnym sportowych emocji i zaciętej rywalizacji. Na piasku pojawili się znakomici zawodnicy, wśród nich zawodowcy, w tym Karol Urbanowicz i Maciej Nowowsiak (gracze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle), oraz Daniel Popiela (Exact Systems Hemarpol Częstochowa) którzy na co dzień grają w Plus Lidze. Obecność takich zawodników podniosła prestiż turnieju i przyciągnęła uwagę wielu kibiców.

Turniej mężczyzn był bardzo intensywny i wyrównany. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i opadów deszczu, które przerywały i utrudniały grę, turniej udało się przeprowadzić w znakomitej atmosferze i rywalizacji na najwyższym poziomie.

Tytuł mistrzowski wywalczyli Daniel Popiela (Gębczyna) i Kamil Warzocha (Głogów Małopolski), którzy w finale pokonali Macieja Nowowsiaka (Nowy Sącz) i Karola Urbanowicza (Gdańsk). Podium uzupełnili Michał Curzytek (Nowosielce) i Wojciech Nowak (Kielce).

Wysokie miejsce zajęła para Kamil Dygoń (Gorlice) i Michał Walenciak (Kraków) rywalizując w grach ćwierćfinałowych, ostatecznie zajmując pozycję wśród miejsc 7-8.

W grupie par z miejsc 9-12 należy wyróżnić Jakuba Popardowskiego (Bobowa), który wczoraj grał razem z Piotrem Machetą (Nowy Sącz). Szymon Czerwień (Gorlice) razem z Sebastianem Bałuszkiem (Kraków) oraz Dominik Puścizna (Gorlice) i Sebastian Duda (Szymbark) zajęli lokatę w widełkach miejsc 17-24.

Bartosz Szpyrka i Przemysław Nikiel (obaj Gorlice) zajęli lokatę w trzeciej dziesiątce, w grupie par między 25 a 32 miejscem.

Maksymilian Wojtas (Bobowa) z Błażejem Legutko (Nawojowa) zakończyli rywalizację w grupie miejsc 32-36.

Niedziela upłynęła pod znakiem rywalizacji pań. Do turnieju zgłosiło się 9 par, w tym kilka zawodniczek z Gorlic i powiatu gorlickiego. Atmosfera była nieco spokojniejsza w porównaniu do sobotnich zmagań, jednak nie zabrakło emocji i sportowej rywalizacji.

Najlepsze w turnieju żeńskim okazały się Mariola Perkosz i Magdalena Nikiel (obie z Krakowa), które w finale pokonały Annę Chodorowską (Rzeszów) i Weronikę Puchalską (Kraczkowa).

Trzecie miejsce w turnieju zajęły Karolina Prokusa i Julia Karbownik (obie z Kielc). Dobre szóste miejsce wywalczyła para Patrycja Sorota (Szalowa) i Julita Dziki (Szymbark). Oczko niżej zakończyły rywalizację Gabriela Liana (Kobylanka) i Emilia Liszka (Gorlice).

W podsumowaniu warto podkreślić rekordową obsadę turnieju męskiego, oraz to, że wśród pań w końcu doczekaliśmy się par z Gorlic i powiatu gorlickiego.

A jak wyglądały zmagania w tamtym roku? Pisaliśmy o tym w lipcowym artykule.